TRYB JASNY/CIEMNY

Tablica ogłoszeń dla rodziców w przedszkolu

tablica ogłoszeń dla rodzicówPrzedszkola są miejscem, w których dzieci rozwijają swoje umiejętności społeczne, emocjonalne i poznawcze. Aby zapewnić im odpowiednią opiekę i edukację, ważne jest utrzymanie skutecznej komunikacji między przedszkolem - nauczycielami i dyrekcją a rodzicami. Tablica ogłoszeń w przedszkolu stanowi ważny kanał informacyjny, który umożliwia przekazywanie przez nauczycieli rodzicom istotnych wiadomości związanych z życiem placówki. W tym wpisie podpowiem co powinno znaleźć się na tablicy ogłoszeń oraz podzielę się z Wami darmowymi materiałami.

Jakie informacje powinny znaleźć się na tablicy ogłoszeń dla rodziców w przedszkolu?

tablica ogłoszeń dla rodziców w przedszkolu


Ważne informacje administracyjne


Na tablicy ogłoszeń należy umieścić podstawowe dane kontaktowe placówki, takie jak numer telefonu, adres e-mail oraz godziny otwarcia. Ponadto można umieścić harmonogramy ważnych wydarzeń, takich jak dni otwarte, spotkania dla rodziców i wizyty kontrolne oraz informacje o pracy specjalistów takich jak logopeda, psycholog.

kodeks przedszkolaka do drukuAktualności i wydarzenia


Tablica ogłoszeń powinna zawierać informacje na temat aktualnych wydarzeń i planowanych aktywności w przedszkolu. Może to obejmować zbliżające się wycieczki, przedstawienia, urodziny, imprezy tematyczne i inne specjalne okazje. Dzięki tym informacjom rodzice będą mogli śledzić, co się dzieje w przedszkolu i jakie są nadchodzące atrakcje dla dzieci.

Przypomnienia i terminy

Przedszkole może wykorzystać tablicę ogłoszeń do przekazywania rodzicom przypomnień o ważnych terminach. Mogą to być daty związane z opłatami, terminy składania dokumentów, terminy zebrań, spotkań indywidualnych z nauczycielami lub terminy wydarzeń. Takie przypomnienia pomogą rodzicom być świadomymi i odpowiednio zorganizowanymi.

Informacje dotyczące programu nauczania


Tablica ogłoszeń jest doskonałym miejscem do umieszczania informacji dotyczących programu nauczania i planu zajęć w przedszkolu. Rodzice powinni mieć dostęp do informacji na temat tematów, które są obecnie omawiane w przedszkolu oraz sugestii dotyczących aktywności, które można wykonać w domu, aby kontynuować edukację dziecka. Zazwyczaj "na widoku" są również najnowsze prace plastyczne dzieci.

napis nasze prace do druku


Zasady i procedury


Tablica ogłoszeń może być również miejscem, gdzie przedszkole przekazuje rodzicom zasady i procedury obowiązujące w placówce. Mogą to być informacje na temat regulaminu przedszkola, regulaminu grupy, informacje o dyżurnych w grupie, zasady bezpieczeństwa, procedur odbioru i dostarczania dzieci, zasad dotyczących ubioru czy informacje na temat diety i posiłków w przedszkolu. Takie informacje pomagają rodzicom w pełniejszym rozumieniu funkcjonowania przedszkola i zapewnieniu odpowiedniego wsparcia dla swoich dzieci.

Wśród darmowych materiałów, które przygotowałam znajdziecie:

 • napis Nasze prace;
 • napis Menu;
 • napis Ważne wydarzenia;
 • napis Uczymy się;
 • napis Kontakt;
 • napis Osiągnięcia;
 • napis Ogłoszenia;
 • mini Kodeks Przedszkolaka;
 • napis Dyżurni;
 • plakietki dla dyżurnych do uzupełnienia;
 • informację o zebraniu z rodzicami do uzupełnienia.

Materiały do tablicy ogłoszeń do pobrania TUTAJ

Komentarze

Polecam

instagram @dzieckiembadz

Copyright © Dzieckiem bądź