TRYB JASNY/CIEMNY

Psycholog w Gdańsku

psycholog w gdańsku

Każdy z nas zmaga się z jakimiś problemami, które w większym lub mniejszym stopniu mogą wpływać na naszą codzienność. Często oddziałują one nie tylko na to, jak się czujemy i funkcjonujemy, ale również na nasze relacje z innymi ludźmi. Niestety nie z każdym takim problemem jesteśmy w stanie poradzić sobie na własną rękę. Dlatego warto korzystać z pomocy doświadczonych specjalistów i przekonać się, jak wiele w naszym życiu może zmienić dobry psycholog. Gdańsk jest natomiast miastem, w którym swoje profesjonalne usługi oferuje jeden z nich.


Oferta dopasowana do pacjenta

Ewa Mich-Frankowska jest psychologiem z wieloletnim stażem. Swoim pacjentom oferuje psychoterapię w nurcie psychodynamicznym, który łączy w sobie to, co najlepsze z kilku cenionych szkół psychoanalizy. Z jej pomocą w osobowości pacjenta mogą zajść pożądane zmiany strukturalne, dzięki którym osiągnięty zostanie cel psychoterapii. Tego typu terapia może być również wykorzystywana w sytuacjach, gdy pacjent musi się zmierzyć z jakimiś trudnymi wydarzeniami w swoim życiu.

Oczywiście psycholog w każdym przypadku dopasowuje formę psychoterapii do oczekiwań i aktualnych potrzeb pacjenta. Częstotliwość spotkań może być więc różna u różnych osób. Podobnie jak długość całego leczenia. U niektórych zupełnie wystarczająca będzie terapia krótkoterminowa, podczas gdy inni pacjenci będą wymagali przeprowadzenia psychoterapii trwającej dłużej.

Komu pomoże dobry psycholog w Gdańsku?

Psychoterapia w nurcie psychodynamicznym może być dobrym rozwiązaniem dla pacjentów z bardzo różnorodnymi problemami. Jest ona wykorzystywana między innymi w przypadku występowania depresji i nerwicy pod każdą możliwą postacią (m.in. nerwica lękowa czy nerwica natręctw). Może także pomóc w leczeniu zaburzeń osobowości i odżywiania oraz w zaburzeniach psychosomatycznych. Taka forma pracy okazuje się skuteczna również w sytuacji, gdy pacjent zmaga się z różnego typu trudnościami w tworzeniu więzi i relacji z innymi osobami.

Ważną grupą pacjentów leczonych w ten sposób są też osoby znajdujące się w jakiegoś rodzaju kryzysie życiowym. Może on być wynikiem na przykład traumatycznego zdarzenia, choroby, śmierci kogoś z bliskich, bolesnego rozstania, czy tak zwanego kryzysu wieku średniego. Oczywiście psycholog w Gdańsku zajmuje się również przypadkami osób, których problemy mają swoje źródła w trudnym dzieciństwie. Są to między innymi pacjenci, którzy doświadczyli przemocy w różnej postaci, nadużyć seksualnych, czy też opuszczenia.

Czy warto skorzystać z pomocy psychologa?

Zdecydowanie tak! Z licznymi trudnościami, które spotykamy na swojej drodze, może nam pomóc właśnie psycholog. Gdańsk jest miastem, w którym znajdziemy wielu dobrych specjalistów, takich jak Ewa Mich-Frankowska. Dzięki swojemu wieloletniemu doświadczeniu, ciągłemu podnoszeniu swoich kwalifikacji i zaangażowaniu w pracę z każdą osobą, może ona skutecznie wspierać swoich pacjentów w procesie leczenia. Warto więc zdecydować się chociażby na konsultacje, które być może staną się początkiem psychoterapii.

Komentarze

Polecam

instagram @dzieckiembadz

Copyright © Dzieckiem bądź