TRYB JASNY/CIEMNY

Dlaczego warto posłać dziecko do trójjęzycznej szkoły podstawowej?

szkoła podstawowa językowa

Nauka w trójjęzycznej szkole może być cennym i inspirującym doświadczeniem, które otwiera przed dzieckiem drzwi do świata różnych języków, różnych kultur i mnóstwa możliwości. To doskonała inwestycja w przyszłość Twojej pociechy!Trójjęzyczna edukacja nie tylko wyposaża dzieci w umiejętności językowe, ale również pozytywnie przekłada się na ich zdolności kognitywne i poznawcze oraz wpływa na rozwój intelektualny, społeczny i emocjonalny maluchów. Nauka realizowana w trzech językach sprzyja ponadto rozwijaniu globalnego spojrzenia na świat, lepszemu zrozumieniu innych perspektyw i budowaniu mostów między różnymi narodami i kulturami.

Poznaj ITSW i przekonaj się, że trójjęzyczna szkoła podstawowa to najlepszy pomysł na nowoczesną edukację!

Trzyjęzyczna edukacja – przewaga Twojego dziecka na przyszłość

ITSW to międzynarodowa placówka, która od 2001 roku oferuje najwyższej jakości edukację językową, realizowaną w ramach szkoły podstawowej oraz przedszkola i żłobka. Celem placówki jest holistyczne wspieranie dzieci na kolejnych etapach ich rozwoju, inspirowanie i wychowywanie w wielokulturowości.

Jak i jakich języków uczą się dzieci w szkole trójjęzycznej? ITSW oferuje naukę języka polskiego oraz angielskiego, francuskiego, hiszpańskiego i chińskiego. To języki obce określane jako przyszłościowe w kontekście rynku pracy, na który za kilkanaście lat wkroczy Twoje dziecko. Nauka języków odbywa się poprzez immersję językową, czyli zanurzenie w danym języku, które jest możliwe między innymi dzięki międzynarodowej kadrze pedagogicznej i native speakerom.

Trójjęzyczność i dyscyplina edukacyjna oraz ciepłe i otwarte środowisko doświadczonych pedagogów to gwarancja, że Twoje dziecko będzie miało optymalne warunki do nauki, rozwijania swoich zainteresowań i kompetencji społecznych.

Trójjęzyczność – idealny sposób na rozwój dziecka

W globalnym świecie, w którym kontakt międzynarodowy i współpraca są coraz bardziej powszechne, trójjęzyczne wykształcenie otwiera drzwi do różnorodnych możliwości edukacyjnych i zawodowych. Ale to nie wszystko!

szkoła podstawowa


Nauka trzech języków jednocześnie rozwija umiejętności poznawcze, takie jak logiczne myślenie, elastyczność umysłu, koncentracja i pamięć. Dzieci uczą się adaptować do różnych struktur językowych i efektywniej przyswajają nową wiedzę, co pozytywnie wpływa na ich ogólny rozwój intelektualny.

Współpraca i interakcja z nauczycielami i rówieśnikami z różnych kultur prowadzą do większej otwartości na świat. Dzieci uczą się doceniać różnice i wartościować różnorodność, co sprzyja tworzeniu pokojowego i zintegrowanego społeczeństwa.

Metodyka nauczania w trzyjęzycznej szkole językowej

Trójjęzyczne szkoły językowe pracują najczęściej w oparciu o autorskie programy i modele nauczania, które wyróżniają się skutecznością i możliwością stosowania zindywidualizowanego podejścia do predyspozycji dziecka.

ITSW proponuje ambitny program edukacyjny, który charakteryzuje się wysokim poziomem nauczania opartym na umiejętnościach i wiedzy oraz kreatywności i działaniu. Metodyka zachęca do zadawania pytań oraz rozwijania umiejętności krytycznego myślenia. Istotne jest również zachowanie równowagi między szkolnymi przedmiotami a zajęciami „fun-based”.

Dzięki ogromnej otwartości i pełnej elastyczności możliwe jest zapisanie dziecka do szkoły ITSW w dowolnym momencie roku szkolnego, pod warunkiem oczywiście, że w danym oddziale jest miejsca dla Twojej pociechy a dziecko posługuje się co najmniej dwoma językami nauczania w stopniu komunikatywnym (angielski, polski, hiszpański, chiński, francuski lub japoński)

Wielojęzyczność po godzinach – samodzielna nauka języków obcych

Samodzielna nauka języków obcych jest możliwa i może być skuteczna. Kluby i szkoły językowe uczące w ramach kursów dopasowanych do umiejętności i potrzeb to jeden z wielu pomysłów na podnoszenie kompetencji językowych. Liczne badania wskazują jednak, że najlepsze efekty daje intensywna nauka w grupie rówieśniczej i z zastosowaniem immersji językowej, charakterystycznej między innymi dla dwujęzycznych rodzin.

ITSW stwarza dzieciom optymalne warunki do nauki aż trzech języków równocześnie!

Komentarze

Polecam

instagram @dzieckiembadz

Copyright © Dzieckiem bądź