TRYB JASNY/CIEMNY

Karmienie noworodka butelką – czy jest trudne?

karmienie dziecka butelką

Karmienie noworodka to jedno z najważniejszych wyzwań stojących przed młodymi mamami. Istnieje wiele sposobów karmienia niemowląt, a jednym z nich jest karmienie butelką. Jak się do tego przygotować? Jak przejść przez proces wprowadzania butelki do codziennego karmienia? Sprawdź wskazówki w artykule.

Jak przygotować się do karmienia noworodka butelką?

Niezależnie, czy przestawiasz się z karmienia piersią na butelkę czy też chcesz od razu wprowadzić butelkę, nasze wskazówki okażą się na pewno cenne.

Po pierwsze, na pewno słyszałaś o tym, że karmienie piersią ma przewagę nad karmieniem butelką. Mówi się, że kontakt skóra do skóry jest ważny dla mamy i dziecka, i lepiej wybrać ten sposób karmienia.

Mówi się, że mleko matki daje dziecku odporność i jest lepsze dla zdrowia. Jednak mleko modyfikowane nie takie straszne, jak je malują, dlatego nie ma co demonizować sytuacji. 

Pamiętaj jednak, że jeśli nie możesz lub nie chcesz karmić piersią, nie oznacza, że opiekujesz się swoim maluchem gorzej niż inne mamy. Karmienie butelką też pozwala na bliskość i nawiązanie relacji z noworodkiem.

Jak ułatwić mamie i dziecku karmienie butelką?

Przygotowując się do karmienia maluszka butelką, zwróć uwagę zarówno na swoje nastawienie, warunki oraz akcesoria, które będą szczególnie przydatne.

  • Znajdź odpowiednie butelki dla noworodka. Dzięki wybraniu dobrej jakości butelek karmienie będzie znacznie prostsze. 
  • Pamiętaj o utrzymywaniu higieny akcesoriów. Wyparzaj i myj dokładnie butelki i smoczki. 
  • Kontroluj temperaturę mleka. Możesz sprawdzić temperaturę, nalewając mleko na wewnętrzną stronę swojego nadgarstka. Zawsze testuj temperaturę, by podać dziecku ani nie za ciepłe, ani nie za zimne mleko. 
  • Nie spiesz się. Przyzwyczajenie noworodka do butelki bywa czasochłonnym zajęciem. Daj sobie i dziecku czas na przyzwyczajenie się do takiego karmienia. 

Dlaczego warto karmić butelką?

To fantastyczna alternatywa dla mam, które nie chcą lub nie mogą karmić piersią. 

Co więcej, mama nie ma monopolu na karmienie butelką. Do karmienia można oddelegować tatę lub inną osobę. Dzięki temu mama nie musi wstawać w nocy, tylko może odpoczywać. 

Jeśli nie lubisz karmić publicznie mlekiem matki, butelka jest świetnym zamiennikiem podczas spacerów oraz uroczystości w zatłoczonych miejscach.

Karmienie noworodka butelką ma swoje wyzwania, ale może być również wygodnym i elastycznym rozwiązaniem dla młodych mam. 

Dzięki praktycznym wskazówkom, jak wybrać odpowiednią butelkę i smoczek, utrzymać higienę oraz kontrolować temperaturę, można uczynić karmienie butelką bardziej komfortowym dla dziecka i rodzica. 

Sprawdź ofertę butelek dla niemowląt od 7niebo.pl 

Komentarze

Polecam

instagram @dzieckiembadz

Copyright © Dzieckiem bądź