TRYB JASNY/CIEMNY

Lista obecności przedszkole do druku

lista obecności przedszkole do druku
Sprawdzenie listy obecności w przedszkolu
to nie tylko nieodłączna papierkowa część pracy każdego nauczyciela, ale również ciekawy pomysł na zaktywizowanie dzieci do samodzielnego określania czy są danego dnia w przedszkolu. Tradycyjnie na takiej liście zaznaczana jest obecność każdego dziecka, aby na bieżąco śledzić jego uczestnictwo w zajęciach. Jeżeli szukacie pomysłu na wprowadzenie listy obecności w przedszkolu, na której dzieci zaznaczają swoją obecność, dobrze trafiliście - zapraszam po listę obecności do druku.

Lista obecności przedszkole

lista obecności przedszkole do drukuLista, którą znajdziecie w pliku do pobrania jest bardzo prosta w przygotowaniu. Aby ją przygotować musicie pobrać plik, a następnie wybrać jak ma wygląda, niezmienny jest tylko duży napis. Możecie wybrać opcję ze zdjęciami dzieci, wówczas prosicie dzieci o przyniesienie zdjęć, skanujecie, wycinacie i wklejacie je w odpowiednie miejsca. Ta opcja sprawdzi się u maluszków, które jeszcze nie potrafią czytać. Wśród list znajdziecie takie, na których oprócz zdjęcia, jest również miejsce na wpisanie imion dzieci.

Dla bardziej zaawansowanych, przygotowałam listę, na której należy zapisać wyłącznie imiona wychowanków. Dzieci, które potrafią zapisać swoje imię, mogą zrobić to same. 

lista obecności przedszkole do drukuDzieci zaznaczają swoją obecność za pomocą klamerek lub spinaczy - to najbardziej uniwersalny sposób. Samodzielne zaznaczenie swojej obecności wywołuje poczucie dumy, odpowiedzialności i radości z przynależności do grupy.

Poszczególne elementy listy obecności pięknie wyglądają złączone kawałkiem kolorowego brystolu lub wstążki. 

Do zawieszenia listy świetnie sprawdzą się tablice korkowe lub magnetyczne. Zamiast klamerek i spinaczy używacie wtedy pinezek i magnesów.

Wprowadzenie listy obecności przynosi wiele korzyści dla dzieci. Pomaga rozwijać samodzielność, umiejętności grafomotoryczne oraz zwiększa zaangażowanie i motywację do uczestnictwa w zajęciach. Dodatkowo, takie rozwiązanie sprzyja tworzeniu atmosfery współpracy i interakcji między dziećmi. 

Szukających podobnych materiałów odsyłam do poprzedniego wpisu, w którym znajdują się materiały do stworzenia tablicy ogłoszeń dla rodziców

Lista obecności do pobrania TUTAJ

Komentarze

Polecam

instagram @dzieckiembadz

Copyright © Dzieckiem bądź