TRYB JASNY/CIEMNY

Dlaczego szkoła policealna może okazać się idealnym wyborem dla przyszłych mam?


Czy rodzicielstwo wyklucza rozwój zawodowy?

Dlaczego szkoła policealna może okazać się idealnym wyborem dla przyszłych mam?

Kobiety, które planują w najbliższej przyszłości urodzenie dziecka, mogą zastanawiać się, jak to wpłynie na ich karierę zawodową. Czy zostanie ona zupełnie zastopowana, czy może będą miały szansę się rozwijać? Przeanalizujmy, dlaczego to szkoła policealna może okazać się idealnym wyborem dla przyszłych mam!

Czy rodzicielstwo wyklucza rozwój zawodowy?

Przyszłe mamy mogą mieć sporo obaw związanych z czekającymi na nich obowiązkami. Mogą się zastanawiać: czy opieka nad dzieckiem wypełni cały mój czas? Czy wydanie na świat potomka jest równoznaczne z przerwą w karierze zawodowej? Czy będę mogła się jeszcze rozwijać?

Choć takie myśli są jak najbardziej naturalne, warto podkreślić, że macierzyństwo nie musi przeszkodą w karierze zawodowej. Co więcej, mogą one właśnie w tym przełomowym momencie swojego życia zdecydować się na zdobycie nowych kwalifikacji i zwiększyć swoją wartość na rynku pracy. W jaki sposób?

Szkoła policealna: szansa na dobry zawód dla przyszłych mam!

Przyszłe mamy mogą zdobyć nowy zawód, decydując się na naukę w szkole policealnej. Już w ciągu roku lub dwóch będą mogły uzyskać kwalifikacje, które zagwarantują im ciekawą i dobrze płatną pracę. Dobrze wykorzystana przerwa będzie też dobrze wyglądała w CV i podniesie wartość kandydatki w oczach potencjalnego pracodawcy.

Zastanówmy się teraz, dlaczego warto zdecydować się akurat na naukę w szkole policealnej.

Zalety szkoły policealnej dla przyszłych mam

Szkoły policealne kierują swoją ofertę nie tylko do tegorocznych absolwentów szkoły średniej czy osób aktywnych zawodowo, które chciałyby się przebranżowić. Również przyszłe mamy mogą skorzystać z licznych zalet tego typu placówek! Co szczególnie będzie dla nich ważne?

Elastyczność

Szkoły policealne mają do wyboru zazwyczaj trzy tryby nauki:

  • dzienny (minimum 3 dni w tygodniu w godzinach dopołudniowych),

  • wieczorowy (minimum 3 dni w tygodniu w godzinach popołudniowych),

  • weekendowy (zjazdy mogą być zaplanowane co tydzień lub co dwa).

To świetna wiadomość dla wszystkich kobiet planujących dziecko. Mogą one cieszyć się macierzyństwem, a jednocześnie przez kilka lub kilkanaście godzin w tygodniu stawiać na swój własny rozwój. Wystarczy, że porozmawiają o tym z partnerem lub inną bliską osobą, która zgodzi się w tym czasie zająć maluchem.

Mogą także skorzystać z instytucji takich jak żłobek, przedszkole czy punkt opieki dziennej. Dziecko w czasie nieobecności mamy tak naprawdę wiele zyska – rozwinie swoje umiejętności społeczne i emocjonalne oraz będzie dorastało w słusznym przekonaniu, że mama również może zrobić coś dla siebie.

Praca, którą można pogodzić z innymi obowiązkami

Nie bez znaczenia są także same kierunki w szkołach policealnych. Większość z nich jest dostosowana do zapotrzebowania rynku pracy w danej okolicy i pozwala na szybkie zdobycie upragnionego stanowiska.

Duże znaczenie ma również fakt, że oferowane zawody rzadko wiążą się z koniecznością pracy na cały etat. Oczywiście wiele zależy od obranego kierunku, ale w tym miejscu również możemy założyć, że uzyskane kwalifikacje pozwolą nam zdecydować o wymiarze swojej pracy. Przyszłe mamy będą miały wybór – czy wrócić do pełnego etatu, do jego części czy działać jako freelancer.

Szeroki wybór kierunków i doradztwo zawodowe

Mając na uwadze wszystkie zalety szkoły policealnej, sprawdźmy, które z kierunków wydają się szczególnie atrakcyjne dla przyszłych mam.

Higienistka stomatologiczna

Kobiety zatrudnione na tym stanowisku współpracują z lekarzem stomatologiem i asystują mu podczas pracy. Z uwagi na duży popyt na tego typu usługi, również zapotrzebowanie na asystentki jest bardzo duże. Pracę można znaleźć m.in. w publicznych zakładach stomatologicznych, oddziałach chirurgii szczękowej czy gabinetach zlokalizowanych na terenie szkół podstawowych i średnich. Więcej na ten temat przeczytamy na stronie https://policealna.gowork.pl/bialystok/higienistka-stomatologiczna-z-implantologia.

Technik usług kosmetycznych

Ponieważ branża kosmetyczna mocno się rozwija, wzrasta także prestiż zawodu kosmetyczki. Kobiety, które ukończą tę specjalizację, mogą przebierać w ofertach pracy, ale nic nie stoi też na przeszkodzie, by założyły własną działalność gospodarczą. W szkole kosmetycznej oprócz tajników zawodu prowadzone są bowiem zajęcia z podstaw marketingu. Może być to szczególnie wygodne rozwiązanie dla przyszłych mam.

Księgowość

Zawód księgowej uznawany jest za bardzo stabilną i dobrze opłacaną profesję. Dla mam, które dobrze czują się w liczbach, szkoły policealne oferują kursy, na których poznają tajniki systemów księgowości obowiązujących w przedsiębiorstwach. Po uzyskaniu dyplomu i zaświadczenia o ukończonym kursie kobiety mogą bez kompleksów aplikować na upragnione stanowiska pracy.

Szkoła policealna GoWork w Białymstoku

Którą szkołę policealną powinny wybrać przyszłe mamy, które mieszkają w Białymstoku i okolicach? Najlepszą opcją będzie szkoła Gowork (o której więcej możemy przeczytać pod adresem https://policealna.gowork.pl/bialystok), mająca do dyspozycji nowoczesne pracownie wyposażone w wysokiej jakości sprzęt. Słuchacze mogą tu liczyć także na indywidualne podejście kadry dydaktycznej. Warto również podkreślić, że w odróżnieniu od konkurencyjnych placówek, szkoła GoWork oferuje wiele kierunków całkowicie za darmo.

Komentarze

Polecam

instagram @dzieckiembadz

Copyright © Dzieckiem bądź