TRYB JASNY/CIEMNY

Czy dzieciom spodoba się w papugarni?


Rodzice są w stanie zrobić naprawdę dużo, aby zapewnić swoim dzieciom atrakcje. Szczególnie chętnie wybierają takie rozrywki, które oprócz zabawy dostarczają też wiedzy i nowych doświadczeń. Bez wątpienia jedną z nich okaże się wizyta w papugarni. Co to za miejsce? Czy spodoba się Twoim pociechom? Zanim przekonasz się osobiście, przeczytaj artykuł.


Bliskie spotkanie z egzotyczną fauną i florą

W polskich warunkach klimatycznych spotkanie papug w ich naturalnym środowisku oczywiście jest niemożliwe. Mało kto ma również warunki, chęci i wiedzę, aby te wesołe, barwne zwierzęta zaprosić do swojego domu. Jednak ciekawe świata dzieci nierzadko nalegają na to, aby obejrzeć na żywo kolorowe ptaki i sprawdzić, czy faktycznie potrafią one mówić. Na szczęście rodzice nie muszą odmawiać i szukać innych atrakcji. Mogą spełnić marzenie pociech, zabierając je do papugarni, gdzie panuje wyjątkowy mikroklimat zbliżony do południowoamerykańskiego, afrykańskiego, azjatyckiego i australijskiego. Wejście do papugarni oznacza nie tylko możliwość spotkania ptaków, ale też jest swoistą podróżą na inny kontynent.

Kolorowo i wesoło w papugarni

Papugarnia nie jest raczej miejscem, w którym można się wyciszyć, choć niewątpliwie spacerowanie wśród soczyście zielonych krzewów i pachnących kwiatów może krzepić ciało i ducha. Jednak towarzystwo papug jest raczej gwarne i wesołe, co na pewno przypadnie do gustu najmłodszym zwiedzającym.

Na odwiedziny najlepiej wybrać przestronną halę. Dlaczego? Po pierwsze daje ona swobodę poruszania się i pozwala na przyjemny spacer, a po drugie umożliwia ptakom dość swobodne latanie. Nie są one zamknięte w klatkach niczym w sklepie zoologicznym, ale mają namiastkę wolności. Odtworzenie na dużej przestrzeni warunków, w jakich żyją w swoim naturalnym środowisku pozwala im poczuć się swobodnie i – dosłownie – rozwinąć skrzydła. Odwiedzający mogą zatem podziwiać ptaki w locie, obserwować ich zachowania, zwyczaje i zabawy.

Nie tylko papugi – poznaj egzotyczne ptaki

Wizyta w papugarni to nie tylko szansa na spotkanie papug, ale też innych egzotycznych zwierząt. Oczywiście wszystko zależy od specyfiki i oferty danego miejsca, bo są takie, w których mamy do czynienia wyłącznie z ptakami. Jeśli jednak trafisz do mini zoo, to oprócz papużek falistych, ar czy kakadu spotkasz też… surykatki, wiewiórki i tropikalne ryby. Warto zatem rozglądać się na wszystkie strony – nie tylko do góry, aby spotkać wesołe, chętne do psot i zabaw zwierzęta. Ich charakter na pewno spodoba się dzieciom, które będą miały okazję nakarmić mieszkańców zoo lub pobawić się z nimi.

Jak widzisz, wizyta w papugarni może być frajdą nie tylko dla dzieci, ale też dla dorosłych. Osoby, które są ciekawe świata i chcą poznać lepiej egzotyczną faunę i florę wcale nie muszą podróżować na drugi koniec świata. Okazuje się, że niesamowite, znane z programów przyrodniczych i książek atrakcje znajdą w swojej okolicy – w Crazy Animals w Gdańsku przy ul. Marynarki Polskiej 59.

Komentarze

Polecam

instagram @dzieckiembadz

Copyright © Dzieckiem bądź