TRYB JASNY/CIEMNY

Rekin zabawa dla dzieci
Zabawa "Rekin" to gra, która polega na łowieniu rybek z literkami i cyferkami za pomocą zabawkowej wędki i karmieniu nimi rekina zrobionego z pudełka. Przez tę zabawę dzieci nie tylko doskonalą swoje zdolności manualne, ale również uczą się liter i cyfr w sposób angażujący i zabawny. Zerknijcie na darmowe materiały do przygotowania zabawy.


Tworzenie rekwizytów

Pierwszym krokiem do rozpoczęcia zabawy "Rekin" jest stworzenie rekwizytów. Potrzebne będą: pudełko, najbardziej sprawdzi się takie po butach, zabawkowa wędka z magnesem, rybki z literkami i cyferkami oraz rekin, którego naklejamy na pudełko i wycinamy jego paszczę. 

Zasady gry
Zasady gry są proste i łatwe do zrozumienia dla dzieci. Pudełko po butach pełni rolę rekina,  rybki z literkami i cyferkami są łowione przez dzieci. Można wyznaczyć punkty za każdą poprawnie złowioną rybkę. Rybki rozkładamy na stole lub podłodze. Dorosły pokazuje na planszy którą rybkę dziecko ma złowić.

Nauka liter i cyfr

Podczas zabawy "Rekin" dzieci mają okazję poznawać litery i cyfry w sposób interaktywny. Przed rozpoczęciem gry można zaprosić dzieci do powiedzenia nazw liter i cyfr, które znajdują się na rybkach. W miarę jak dzieci łowią rybki, mogą poprosić o wymienienie litery lub cyfry, która została złowiona. To doskonały sposób na naukę alfabetu i podstaw matematyki.

Rozwój zdolności manualnych

Zabawa "Rekin" angażuje zdolności manualne dzieci. Poprzez korzystanie z wędki, dzieci ćwiczą precyzję ruchów i koordynację ręka-oko. Dodatkowo, łapanie rybek i umieszczanie ich w paszczy rekina rozwija zdolności motoryczne i koordynację ruchową.

Zabawa w grupie

"Rekin" to również doskonała zabawa w grupie. Dzieci mogą rywalizować ze sobą, kto złapie więcej rybek, bądź można stworzyć zespoły i organizować zawody. To doskonała okazja do integracji i współpracy między dziećmi.

Zabawa "Rekin" to interesująca i edukacyjna forma nauki dla dzieci. Dzięki korzystaniu z zabawkowej wędki i łapaniu rybek z literkami i cyferkami, dzieci doskonalą swoje zdolności manualne, uczą się liter i cyfr, a także rozwijają umiejętność współpracy w zabawie grupowej. Wypróbujcie "Rekina" i przekonajcie się, jakie korzyści niesie ze sobą ta zabawa!Zabawa Rekin do pobrania TUTAJ


Komentarze

Prześlij komentarz

Dziękuję, że jesteś! Będzie mi bardzo miło, jeśli zostawisz po sobie ślad w postaci komentarza :)

Polecam

instagram @dzieckiembadz

Copyright © Dzieckiem bądź