TRYB JASNY/CIEMNY

Jak wykonać biżuterię z koralików z dzieckiem?


Własnoręczne tworzenie biżuterii z dzieckiem to świetny sposób na wspólne spędzanie czasu. Podczas wybierania koralików i ich nawlekania na sznurek twoja pociecha nauczy się kreatywności i rozwinie swoje zdolności manualne. Samodzielnie wykonana biżuteria może być przeznaczona na prezent dla bliskiej osoby lub wykorzystana na własny użytek. A jak zrobić efektowną biżuterię z koralików z dzieckiem?

Przygotuj miejsce pracy i niezbędne akcesoria

Tworzenie biżuterii wymaga ogromnej precyzji i skupienia, dlatego to ważne, by przygotować czyste stanowisko pracy. Do tego celu można wybrać biurko lub kuchenny stół, a poszczególne akcesoria warto umieścić w niewielkich pojemnikach. Przy stanowisku pracy powinno się też znaleźć dobre oświetlenie i pojemnik na odpady. Poza tym do wykonania biżuterii będą potrzebne takie przybory jak:

  • sznurek lub gumka jubilerska,
  • koraliki,
  • bigle lub inne półfabrykaty,
  • igła do nawlekania,
  • nożyczki.
Jeśli chcesz zainteresować dziecko tworzeniem własnych bransoletek, naszyjników czy kolczyków, to pozwól mu samodzielnie dobrać poszczególne akcesoria. Ciekawym wyborem będą koraliki do wyrobu biżuterii zrobione z kamieni naturalnych, masy perłowej lub drewna, które możesz kupić już nawleczone na sznurek w wielu atrakcyjnych wersjach kolorystycznych.

Wykonanie biżuterii z dzieckiem krok po kroku

Przed przystąpieniem do pracy stwórz razem z dzieckiem projekt wymarzonej bransoletki bądź naszyjnika. W tym celu najlepiej rozrysować ustawienie koralików na kartce wraz z zaznaczeniem rodzaju użytego zapięcia. Następnie zmierzcie rękę lub szyję osoby, dla której będzie robiona biżuteria i wybierz sznurek, łańcuszek lub gumkę odpowiedniej długości. Jeśli nie chcesz, żeby koraliki się przesuwały to po każdej sekwencji, poproś dziecko, żeby zrobiło niewielki supełek.

Do zamontowania zapięcia należy wybrać odpowiednią ilość oczek i mocno przytwierdzić je do sznurka bądź gumki. W bransoletce można też zastosować regulację wykonaną ze sznurków, która umożliwia idealne dopasowanie biżuterii do nadgarstka. Natomiast, jeśli wykorzystacie bigle typu angielskiego, to na drugim końcu bransoletki lub naszyjnika trzeba będzie zamontować odpowiednią liczbę oczek, by umożliwić użytkownikowi wygodną regulację.

Tak wykonana biżuteria sprawi dziecku ogromną radość i będzie doskonałym zwieńczeniem wspólnej pracy. W przyszłości możecie zaplanować stworzenie całego kompletu biżuterii z wykorzystaniem innych równie oryginalnych ozdób. Pamiętaj, by pozostałe akcesoria posegregować i schować do pudełek, wówczas z łatwością wykorzystacie je do zrealizowania kolejnych fascynujących projektów.

Komentarze

Prześlij komentarz

Dziękuję, że jesteś! Będzie mi bardzo miło, jeśli zostawisz po sobie ślad w postaci komentarza :)

Polecam

instagram @dzieckiembadz

Copyright © Dzieckiem bądź