TRYB JASNY/CIEMNY

Jak przygotować się do narodzin bliźniąt?


Narodziny dziecka to szczególny czas dla rodziców. Wyzwala duże pokłady szczęścia, ale też stresu. W końcu człowiek staje się odpowiedzialny za tę małą istotkę. Sytuacja się komplikuje, gdy oczekujecie narodzin bliźniąt. Owszem będzie dwa razy więcej miłości, ale też dwa razy więcej stresu czy pracy. Dziś podpowiem Wam, jak jeszcze lepiej przygotować się na narodziny maluszków.

Po pierwsze i najważniejsze: nie panikujcie

Za dobrą informację można uznać tą, że oczekujecie bliźniąt, a to oznacza, że rzeczywiście zyskacie dwa razy więcej bezgranicznej miłości. Jednak dojdzie Wam też dwa razy więcej stresu, zmieniania pampersów i karmienia. Cóż, łatwo może nie być, ale nie można też zakładać, że czeka Was nawał pracy. Na pewno nie można zacząć panikować. Do tej sytuacji należy podchodzić z pełnym spokojem. Warto jednak już teraz pomyśleć o właściwym urządzeniu pokoiku dziecięcego i tutaj ważne jest bezpieczeństwo dzieci i ich wygoda, ale też ważna jest Wasza wygoda. Wybierając produkty dla niemowląt, trzeba kierować się jakością. Jednocześnie wcale nie trzeba kupić dużej ilości rzeczy. Na początek należy wybrać odpowiednie łóżeczko. Najlepiej z drewna, bo jest to materiał nietoksyczny, który nie przyciąga kurzu i ma ogólnie bardzo dobre właściwości. Warto postawić na łóżeczko typowo dla bliźniąt. Pamiętajcie, że dzieci będą szukać ze sobą kontaktu i rzeczywiście śpiąc obok siebie, będą czuły większy spokój. Skoro łóżeczku już wybrane, to czas też postawić na materacyk i tutaj należy postawić na model, który ma właściwości antyalergiczne i antyseptyczne. Dobrze sprawdzi się materac lateksowy bądź też piankowy. Jeden i drugi model zapewnia maksymalną wygodę dzieciom, ale są też odpowiednie dla ich kręgosłupa. Do tego też zapewniają właściwą cyrkulację powietrza i zatrzymują rozwój drobnoustrojów.

Laktator ułatwia życie

Dobra organizacja jest niezbędna już przy jednym dziecku, a przy dwójce jest wręcz konieczna. Jednocześnie zawsze możecie tak zaplanować opiekę, że każde z Was znajdzie choć chwilę dla siebie, czy czas na wypoczynek. Warto dzielić się zadaniami, bo dzięki temu rzeczywiście nie będziecie mogli narzekać na niemożność wypicia ciepłej kawy. Opieka nad dzieckiem jest pracochłonna, ale z drugiej strony obecnie rodzice maja tyle udogodnień, że rzeczywiście znalezienie czasu dla siebie nie będzie trudne. Na pewno przyda się laktator. Dzięki temu, że matka będzie odciągać pokarm i trzymać go w lodówce (można też mrozić) karmienie nie będzie tylko jej obowiązkiem. Wystarczy tylko wyznaczać dyżury. Niby mała rzecz, a jak bardzo ułatwia życie. Oczywiście wcale nie trzeba karmić mlekiem z piersi. Można też modyfikowanym i również w tym nie ma nic złego. Nie dajcie sobie wmówić, że nie jesteście dobrymi rodzicami jeżeli stawiacie na mleko modyfikowane. I powodem wyboru takiego mleka wcale nie musi być brak pokarmu. Są kobiety, które zwyczajnie odczuwają ból podczas karmienia, ale są też takie, które po prostu nie chcą tego robić i nikogo nie można zmuszać.

Czy warto postawić na pieluszki tetrowe?

Życie można sobie ułatwiać, ale można też naprawdę sobie je utrudniać. Szczególnie tak się dzieje, gdy na siłę szukacie prac, które sprawią, że czasu dla siebie będziecie mieć mniej. Czasem można usłyszeć, że tylko pieluszki tetrowe są najlepsze. Jasne, że są delikatne dla skóry dziecka, ale pampersy wcale nie są gorsze. A przy tym nie czeka Was pranie, suszenie i prasowanie. Rzeczywiście lepiej postawić na pampersy tym bardziej, że są łatwo dostępne i ich cena wcale nie jest wysoka. Oczywiście jeżeli macie czas i uważacie, że wszystko ogarniecie to takie pieluszki pozwalają na sporą oszczędność, a przy tym robicie coś dobrego dla środowiska.


Bujaczki i maty – niezbędne dla maluszków

Są takie akcesoria, które naprawdę można uznać za niezbędne, gdy macie dzieci. Są to na pewno bujaczki. Dzieci uwielbiają w nich spędzać czas i zasypiać. Przydatne są też maty, które dobrze stymulują rozwój. Warto odwiedzić sklep babyville.pl i znaleźć najlepszej jakości produkty w przystępnej cenie. Mam jeszcze dla Was dwie rady, a mianowicie często włączajcie dzieciom muzykę klasyczną, typu: „Cztery pory roku” Vivaldiego. Do tego absolutnym must have są misie szumisie.

Komentarze

Polecam

instagram @dzieckiembadz

Copyright © Dzieckiem bądź