TRYB JASNY/CIEMNY

Restauracja przyjazna dzieciom – jaka powinna być?

restauracja przyjazna dzieciom

Wspólne chwile z dziećmi spędzane w gronie rodzinnym to niezwykle ważne wydarzenie w budowaniu dobrych relacji z małymi członkami rodziny. Posiłek w przytulnej restauracji może być niezwykle mile spędzonym czasem, zwłaszcza jeśli restauracja jest przyjazna dzieciom. Dobrze zaprojektowana przestrzeń dostosowana również do rodzinnych spotkań z maluchami sprawi, że wspólny posiłek będzie miłą odskocznią od codzienności. Ważne jest, aby restauracja miała odpowiednio przygotowane menu dziecięce, posiadała mały kącik zabaw i akcesoria dla maluchów, które sprawią, że stanie się niezwykle przyjaznym miejscem odpowiednim dla rodzin.


Restauracja dla rodzin – jaka powinna być?

Jaka powinna być restauracja przyjazna dzieciom i rodzinom? Przede wszystkim powinna zadbać o wygodne siedzenia przy stole jak przygotowane krzesełka i foteliki dopasowane do maluchów i ich potrzeb. Wygodne siedzenia sprawią, że dzieci będą spokojniejsze, a ich karmienie będzie łatwiejsze również dla rodziców (jeśli dziecko samo jeszcze nie spożywa posiłku). Restauracja odpowiednia dla rodzin z dziećmi to też takie miejsce, gdzie zapewniona jest przestrzeń również na zabawy dla najmłodszych. Stoliczki do kolorowania, zabawki edukacyjne, pluszaki i inne akcesoria to dobry pomysł, aby kącik dla najmłodszych zainteresował maluchy. Ponadto, jeśli restauracja posiada również ogródek, to dobrym rozwiązaniem jest stworzenie bezpiecznego placu zabaw z pobliskim tarasem lub ogródkiem ze stolikami. W takim miejscu dzieci na pewno pochłonie zabawa, a rodzice będą mogli wypić łyk aromatycznej kawy, zjeść posiłek na świeżym powietrzu, mając jednakże widok na swoje pociechy. 

 

Ciekawe menu dziecięce

Restauracja przyjazna dzieciom powinna również w swoim menu zawierać ciekawe menu dziecięce, aby sprostać oczekiwaniom żywieniowym najmłodszych. Dzieci lubią jeść różnorodne potrawy, a ich gusta nieraz potrafią zaskoczyć, dlatego restauracja powinna przygotować menu z najchętniej jedzonymi potrawami. Wiele maluchów przepada za naleśnikami z serem i sosem owocowym, czy pysznymi mini nuggetsami z frytkami – takie dania z pewnością sprostają wymaganiom małych smakoszy. Dobrym rozwiązaniem jest również promowanie przez restauracje zdrowego trybu żywienia. Podanie zdrowej żywności w ciekawej, nietypowej formie z pewnością zainteresuje dzieci. Specjalne menu dla najmłodszych stworzone z myślą o rodzinach z dziećmi jest priorytetem dla restauracji, która pragnie, aby klienci czuli się komfortowo i mogli miło spędzić czas razem ze swoimi pociechami. 

 

Wielkanoc w rodzinnym gronie

Zbliżające się wielkimi krokami Święta Wielkanocne to okazja do zaplanowania udanego wypadu w rodzinnym gronie. Specjalne świąteczne śniadanie wielkanocne i atrakcje dla dzieci jak przygotowywanie koszyczków wielkanocnych, to zabawa dla całej rodziny. Pobyt w komfortowym hotelu Szary Residence z możliwością skorzystania z udogodnień to okazja do spędzenia czasu świątecznego w nietypowy, ciekawy sposób. 

Polecam

instagram @dzieckiembadz

Copyright © Dzieckiem bądź