TRYB JASNY/CIEMNY

Jak dopasować poziom języka angielskiego do swoich potrzeb?

Jak dopasować poziom języka angielskiego do swoich potrzeb?


Angielski jest jednym z najważniejszych języków na całym świecie. Stosujemy go w pracy i w codziennym życiu. Korzystają z niego przedstawiciele nauki, biznesu, technologii, turystyki, czy dyplomacji. Umiejętność posługiwania się językiem angielskim otwiera wiele życiowych drzwi. Znajomość języka angielskiego pozwala na sprawną komunikację, rozwój naukowy i zawodowy. Na naukę nigdy nie jest za późno. Na rynku dostępnych jest dużo kursów stacjonarnych i online. Aby właściwie wybrać poziom angielskiego warto wykonać test poziomujący. Test angielski pozwoli nam wybrać najlepszą grupę zajęciową dopasowaną do naszych potrzeb.

Angielski na poziomie, czyli najlepiej zacząć od testu poziomującego

Dzięki znajomości angielskiego możemy łatwiej porozumiewać się z ludźmi z różnych kultur, korzystać z bogatej bazy wiedzy dostępnej w tym języku oraz rozwijać się zawodowo we współczesnym, dynamicznym świecie. Języka angielskiego uczymy się latami, czasem przerywamy swoją edukację, aby po czasie ponownie do niej wrócić. Test angielski poziomujący jest narzędziem używanym do określenia poziomu znajomości języka angielskiego. Test poziomujący może mieć różne formy, w zależności od celu jego przeprowadzenia oraz instytucji, która go przeprowadza. Dobre szkoły językowe oferują takie narzędzie na swoich stronach internetowych. Dostępne tam testy pozwalają na ocenę umiejętności czytania, słuchania, gramatyki i słownictwa. Pojawiają się w nim zadania mniej i bardziej zaawansowane. Rozwiązanie kilkudziesięciu zadań pokaże, jaki poziom zajęć sprawdzi się najlepiej. Ponieważ narzędzie to jest całkowicie bezpłatne, to zdecydowanie warto z niego skorzystać.

Test poziomujący i co dalej?

Po wykonaniu testu poziomującego dowiemy się, jaki rodzaj zajęć będzie dla nas najlepszy. Poziomy języka angielskiego, takie jak A1, A2, B1, B2, C1 i C2, odnoszą się do klasyfikacji umiejętności językowych opartej na Europejskim Systemie Opisu Kształcenia Językowego. Osoba na poziomie A1 posługuje się podstawowym językiem angielskim. Rozumie i używa prostych zwrotów i zdań związanych z codziennymi sytuacjami, takimi jak przedstawianie się, pytanie o drogę, czy zakupy. Systematyczna nauka pozwoli bardzo szybko zamienić poziom podstawowy na nieco bardziej zaawansowany B1 lub B2. Na tym poziomie osoba potrafi komunikować się w codziennych sytuacjach, rozumie większość ogólnych treści, ale może mieć jeszcze trudności z bardziej złożonymi konstrukcjami gramatycznymi i słownictwem. Poziom C2 oznacza, że osoba posługuje się językiem angielskim na bardzo wysokim poziomie, niemalże na poziomie native speakera.

Skuteczne metody nauki języka angielskiego

Nauka każdego języka wymaga systematyczności i regularności. Zapisanie się na kurs językowy zarówno w wersji tradycyjnej, jak i online, zapewni właściwą strukturę i systematyczność w nauce. Profesjonalni nauczyciele mogą dostosować materiał do indywidualnych potrzeb i pomóc w poprawie wszystkich aspektów językowych. Kluczowym elementem skutecznej nauki jest regularne praktykowanie języka angielskiego każdego dnia. Nawyk codziennego czytania, słuchania, pisania i mówienia po angielsku sprawia, że proces nauki staje się bardziej efektywny i trwały. Czytanie książek o różnej tematyce, artykułów z gazet i stron internetowych po angielsku pomoże poszerzyć słownictwo i lepiej zrozumieć strukturę języka. Słuchanie audycji radiowych, podcastów, muzyki i oglądanie filmów i seriali po angielsku pozwoli lepiej zrozumieć wymowę, intonację i zwroty potoczne. 

Komentarze

Polecam

instagram @dzieckiembadz

Copyright © Dzieckiem bądź