TRYB JASNY/CIEMNY

Dzień Wody - cykl obiegu wody w przyrodzie karta pracy do wydrukowania

cykl obiegu wody w przyrodzie karta pracyWoda - ten niezbędny element życia, otacza nas ze wszystkich stron. Woda, w jej nieustannym cyklu - parowaniu, kondensacji, opadach i zbieraniu się - jest niczym tajemniczy taniec, który odgrywa się każdego dnia, a jednak często pozostaje niezauważony przez nas, dorosłych. Dla dzieci, każda kropla deszczu i każdy płatek śniegu to mała magia. Dlatego właśnie, z okazji Światowego Dnia Wody, postanowiłam przybliżyć im ten cudowny świat przez kreatywną zabawę - kolorowankę do pobrania i wydrukowania, przedstawiającą cykl obiegu wody w przyrodzie.

Obieg wody w przyrodzie kolorowanka 


Światowy Dzień Wody to doskonała okazja, aby wprowadzić najmłodszych w tajniki przyrody i pokazać im, jak ważna jest woda dla naszej planety. Kolorowanka, którą dla Was przygotowałam, to nie tylko zabawa związana z kolorowaniem, ale też karta pracy, która poprowadzi dzieci przez każdy etap cyklu wodnego - od małej kropli w oceanie, poprzez parowanie, tworzenie chmur, aż do deszczu, który zasila nasze rzeki i jeziora - do każdego elementu cyklu przygotowałam krótki, zrozumiały dla dziecka opis.

Dzień Wody w przedszkolu


"Dzień Wody przedszkole" to hasło, które obudziło we mnie inspirację do stworzenia kreatywnych wodnych pomocy. Dzięki nim, nauczyciele mogą w łatwy i przystępny sposób wprowadzić tematykę ochrony wody i jej cyklu w życie przedszkolaków. Kolorowanka przedstawiająca obieg wody w przyrodzie, jest też świetnym pomysłem na pracę plastyczną z okazji Dnia Wody. Dzieci uwielbiają wyrażać siebie przez sztukę, a malowanie i kolorowanie to jedne z ich ulubionych form aktywności.


Zapraszam Was do pobrania i wydrukowania kolorowanki, którą przygotowałam i wspólnego odkrywania tajemnic wody. 


Cykl obiegu wody w przyrodzie do pobrania TUTAJ

Komentarze

  1. Świetna robota Pani Aniu :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Super pomoce i piękne materiały :)Dziękuję :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Super. Dziękuję 😊

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuję, że jesteś! Będzie mi bardzo miło, jeśli zostawisz po sobie ślad w postaci komentarza :)

Polecam

instagram @dzieckiembadz

Copyright © Dzieckiem bądź