TRYB JASNY/CIEMNY

5 powodów, dla których klocki LEGO to świetny pomysł na prezent


Klocki LEGO to spełnienie marzeń, nie tylko dziecięcych! Staną się rozrywką dla całej rodziny. Dają dużo korzyści: wspólnie spędzicie czas, pochłonięci tworzeniem czegoś od zera. Czegoś, co nie wymaga dostępu do sieci. Klocki to rozrywka na każdą porę roku i na każdą okazję. To także znakomity pomysł na upominek. Przedstawiam pięć powodów, dla których LEGO stanie się prezentem marzeń!

#1 Klocki LEGO rozwijają wyobraźnię

To szczególnie istotny aspekt dla dzieci w każdym wieku. Układanie klocków angażuje mózg, stanowi dla niego wyzwanie i ćwiczenie. Dziecko musi coś zbudować, korzystając z elementów o różnych kształtach i kolorach. Może korzystać ze wzoru, ale ostateczny efekt zależy tak naprawdę tylko od wyobraźni. To wspiera kreatywność, spostrzegawczość i logiczne myślenie.

Warto dodać, że różne serie LEGO pozwalają tworzyć z klocków wyjątkowo unikalne kształty i figury, jeszcze mocniej pobudzając wyobraźnię. Duży zakres tematyczny (zwierzęta, samochody, budynki, serie związane z ulubionymi filmami, a nawet rośliny) sprawi, że każdy znajdzie tu coś dla siebie. To zabawa na długie godziny!

#2 Klocki dla miłośników książek i filmów

Seria o Harrym Potterze nadal podbija serca dzieci i młodzieży na całym świecie. Choć od wydania pierwszego tomu minęło ponad dwadzieścia lat, fanów wciąż przybywa, a świat magii i czarodziejstwa bezustannie inspiruje. Właśnie dlatego seria LEGO Harry Potter będzie strzałem w dziesiątkę! Ukochani bohaterowie z książek i filmów przenikają do dziecięcych zabaw klockami. Pojawi się okazja, by wspólnymi siłami zbudować zamek Hogwart, a może chatkę Hagrida lub któregoś z bohaterów? A to, co powstanie z klocków, będzie stanowiło dumę dla każdego fana, w każdym wieku.

Nie mniejszą frajdą będzie seria LEGO Star Wars, która połączy zainteresowania różnych pokoleń. W końcu „Gwiezdne wojny” są całkowicie ponadczasowe!

#3 Klocki integrują rodzinę

Wspólna zabawa z rodzicami, rodzeństwem czy przyjaciółmi daje wiele frajdy i jednocześnie zaspokaja potrzeby dziecka. Klocki LEGO stwarzają okazję, by spędzić razem czas i stworzyć coś namacalnego, co da ogromne poczucie satysfakcji. Być może układanie klocków stanie się waszą wspólną pasją? Jeżeli macie wątpliwości, spróbujcie razem ułożyć serię LEGO City. Czeka was ogrom radości.

#4 Klocki wyciszają i relaksują

Ta niepozorna zabawa może was pochłonąć na wiele godzin. I nie są to godziny stracone, bo jak już wspominaliśmy – w trakcie układania klocków mózg pracuje pełną parą. Jednocześnie kreatywne zajęcie pozwala się wyciszyć, uspokoić, skupić na jednej czynności. Dla dzieci to bezcenne, dla dorosłych – jeszcze bardziej, bo przecież chwila oderwania się od codzienności jest ważna.

#5 Klocki to zawsze wiele możliwości

Można coś zbudować, a później zrobić to jeszcze raz, od początku, dochodząc do wprawy. Można budować po swojemu, wprowadzając inne rozwiązania, niż sugeruje producent. A kiedy już z klocków LEGO wyłoni się to, czego oczekiwaliśmy, nie pozostaje nic innego, jak odpalić wyobraźnię i bawić się dalej! Bo przecież właśnie sami zbudowaliście zabawkę. To niesamowite, prawda?

Na koniec mała podpowiedź: kupując LEGO, zwracajcie uwagę na kategorię wiekową. Niektóre figury/postacie są tak skomplikowane, że mogą okazać się zbyt trudne do złożenia dla dziecka w wieku 3–4 lat. Z kolei dla nastolatka LEGO powinno stanowić duże wyzwanie. Postawcie więc na coś angażującego, co zajmie sporo czasu, a jednocześnie da wielką satysfakcję z ukończonego zadania.

Układanie klocków to coś więcej niż zabawa: to pasja, która niejednokrotnie przechodzi do dorosłego życia. To także inwestycja w rozrywkę na wysokim poziomie, która będzie rozwijać umysł, umiejętności manualne i motorykę.

Komentarze

  1. U nas co prawda akurat klocki alleblox, ale też są super! Mój synek bardzo się wycisza podczas układania, ale też kombinuje, zmienia itp. Wyobraźnia pracuje!

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuję, że jesteś! Będzie mi bardzo miło, jeśli zostawisz po sobie ślad w postaci komentarza :)

Polecam

instagram @dzieckiembadz

Copyright © Dzieckiem bądź