TRYB JASNY/CIEMNY

5 powodów, dla których klocki LEGO to świetny pomysł na prezent


Klocki LEGO to spełnienie marzeń, nie tylko dziecięcych! Staną się rozrywką dla całej rodziny. Dają dużo korzyści: wspólnie spędzicie czas, pochłonięci tworzeniem czegoś od zera. Czegoś, co nie wymaga dostępu do sieci. Klocki to rozrywka na każdą porę roku i na każdą okazję. To także znakomity pomysł na upominek. Przedstawiam pięć powodów, dla których LEGO stanie się prezentem marzeń!

#1 Klocki LEGO rozwijają wyobraźnię

To szczególnie istotny aspekt dla dzieci w każdym wieku. Układanie klocków angażuje mózg, stanowi dla niego wyzwanie i ćwiczenie. Dziecko musi coś zbudować, korzystając z elementów o różnych kształtach i kolorach. Może korzystać ze wzoru, ale ostateczny efekt zależy tak naprawdę tylko od wyobraźni. To wspiera kreatywność, spostrzegawczość i logiczne myślenie.

Warto dodać, że różne serie LEGO pozwalają tworzyć z klocków wyjątkowo unikalne kształty i figury, jeszcze mocniej pobudzając wyobraźnię. Duży zakres tematyczny (zwierzęta, samochody, budynki, serie związane z ulubionymi filmami, a nawet rośliny) sprawi, że każdy znajdzie tu coś dla siebie. To zabawa na długie godziny!

#2 Klocki dla miłośników książek i filmów

Seria o Harrym Potterze nadal podbija serca dzieci i młodzieży na całym świecie. Choć od wydania pierwszego tomu minęło ponad dwadzieścia lat, fanów wciąż przybywa, a świat magii i czarodziejstwa bezustannie inspiruje. Właśnie dlatego seria LEGO Harry Potter będzie strzałem w dziesiątkę! Ukochani bohaterowie z książek i filmów przenikają do dziecięcych zabaw klockami. Pojawi się okazja, by wspólnymi siłami zbudować zamek Hogwart, a może chatkę Hagrida lub któregoś z bohaterów? A to, co powstanie z klocków, będzie stanowiło dumę dla każdego fana, w każdym wieku.

Nie mniejszą frajdą będzie seria LEGO Star Wars, która połączy zainteresowania różnych pokoleń. W końcu „Gwiezdne wojny” są całkowicie ponadczasowe!

#3 Klocki integrują rodzinę

Wspólna zabawa z rodzicami, rodzeństwem czy przyjaciółmi daje wiele frajdy i jednocześnie zaspokaja potrzeby dziecka. Klocki LEGO stwarzają okazję, by spędzić razem czas i stworzyć coś namacalnego, co da ogromne poczucie satysfakcji. Być może układanie klocków stanie się waszą wspólną pasją? Jeżeli macie wątpliwości, spróbujcie razem ułożyć serię LEGO City. Czeka was ogrom radości.

#4 Klocki wyciszają i relaksują

Ta niepozorna zabawa może was pochłonąć na wiele godzin. I nie są to godziny stracone, bo jak już wspominaliśmy – w trakcie układania klocków mózg pracuje pełną parą. Jednocześnie kreatywne zajęcie pozwala się wyciszyć, uspokoić, skupić na jednej czynności. Dla dzieci to bezcenne, dla dorosłych – jeszcze bardziej, bo przecież chwila oderwania się od codzienności jest ważna.

#5 Klocki to zawsze wiele możliwości

Można coś zbudować, a później zrobić to jeszcze raz, od początku, dochodząc do wprawy. Można budować po swojemu, wprowadzając inne rozwiązania, niż sugeruje producent. A kiedy już z klocków LEGO wyłoni się to, czego oczekiwaliśmy, nie pozostaje nic innego, jak odpalić wyobraźnię i bawić się dalej! Bo przecież właśnie sami zbudowaliście zabawkę. To niesamowite, prawda?

Na koniec mała podpowiedź: kupując LEGO, zwracajcie uwagę na kategorię wiekową. Niektóre figury/postacie są tak skomplikowane, że mogą okazać się zbyt trudne do złożenia dla dziecka w wieku 3–4 lat. Z kolei dla nastolatka LEGO powinno stanowić duże wyzwanie. Postawcie więc na coś angażującego, co zajmie sporo czasu, a jednocześnie da wielką satysfakcję z ukończonego zadania.

Układanie klocków to coś więcej niż zabawa: to pasja, która niejednokrotnie przechodzi do dorosłego życia. To także inwestycja w rozrywkę na wysokim poziomie, która będzie rozwijać umysł, umiejętności manualne i motorykę.

Komentarze

Polecam

instagram @dzieckiembadz

Copyright © Dzieckiem bądź