TRYB JASNY/CIEMNY

Propozycje letnich obozów dla młodych artystów


Każde dziecko ma swoje zainteresowania. Mogą one dotyczyć sportu, teatru, szycia, rysowania, malowania, muzyki, nauki czy czegokolwiek innego. Wysyłanie dziecka na różne obozy, pozwoli zdobyć mu nowe przyjaźnie, lepiej poznać swoje hobby i poprawić to, czego już się nauczyło. Wychowawcy na danych obozach są kimś w rodzaju mentora dla dziecka i chętnie pokażą swoim podopiecznym wiele możliwości rozwoju.


1. Obozy artystyczne 

W takich obozach zazwyczaj jest kilka możliwości dobrania "tematu", jaki chce się doskonalić. Obok rysunku i malowania pojawia się rzeźbienie Zajęcia są bardzo dokładnie planowane, materiały zazwyczaj są już na miejscu. Wbrew pozorom takie kolonie nie różnią się zbytnio od zielonych szkół. Dziecko ma zarówno czas dla siebie, przyjaciół jak i zajęcia. Dzieci mogą poznać nowe nurty artystyczne, nowe techniki tworzenia oaz różne sposoby wyrażania siebie w sztuce. Warto poszukać kolonii, które znajdują się w ciekawych miejscach takich jak morze czy góry. Atmosfera w takich miejscach, sprzyja wenie, spokojowi i pomysłowości. Pozwoli to także dziecku poczuć klimat wakacji i być może będzie chciało uwiecznić malownicze widoki na swoim dziele. Na pewno Twoje dziecko będzie dobrze wspominać czas spędzony na takim obozie. Po powrocie z pewnością będzie zmotywowane do tworzenia a poznani przyjaciele z pewnością będą chcieli wymieniać się doświadczeniami i pomysłami.


2. Obozy otaku - nauka języka i cosplayu w jednym

Tego typu obozy są skierowane do osób zainteresowanych orientem - Japonią i Koreą. Wychowawcy uczą tworzenia cosplayu - przebrań z ulubionych anime, gier, filmów i mang. Najpierw projekty powstają na kartkach, opisuje się wybrany rodzaj materiału, poznaje jego właściwości i możliwości. Następnie tworzy się je na manekinach. Dzięki maszynom do szycia, gorących klejach, plastikowych elementach, dzieci tworzą prawdziwe dzieła sztuki. Pod koniec obozu są zazwyczaj organizowane imprezy, na których pokazuje się swój kostium, opowiada o jego tworzeniu i postaci, jaką przedstawia. Oprócz tego dzieci uczą się podstawowych zwrotów w języku japońskim lub koreańskim, wierszy lub cytatów, ćwiczą z przyjaciółmi, a także dowiadują się o kulturze i zwyczajach panujących w danym kraju.

3. Obozy teatralne i filmowe

Twoje dziecko marzy o zostaniu aktorem? Tutaj może rozpocząć swoją podróż. Na takich obozach (https://www.kompas.pl/lato/interkamp) dziecko dowie się jak działa przemysł filmowy, jakie istnieją techniki filmowe, ile trwają zdjęcia do serialu a ile do filmu, jak tworzy się scenariusz i jak ćwiczą aktorzy przed odegraniem roli. Dzięki temu dzieci będą wiedzieć czego mogą się spodziewać a przy okazji nauczą się wielu ciekawych rzeczy. Na takich obozach często są organizowane sztuki teatralne na zakończenie turnusu. Młodzież przygotowuje się do tego całe 2 tygodnie a na koniec możliwe jest nagranie tego na płyty, które zostaną wręczone jako pamiątki do obejrzenia wspólnie z rodziną. Będzie można się pochwalić zdobytymi umiejętnościami i w przyszłości kontynuować swoje hobby i być może dostać się do szkoły aktorskiej. 

Komentarze

Polecam

instagram @dzieckiembadz

Copyright © Dzieckiem bądź