TRYB JASNY/CIEMNY

Wsparcie na edukację dla dzieci poległych mundurowych


Dzieci i młodzież, którzy stracili rodzica pełniącego służbę potrzebują naszej pomocy. Wsparciem dla rodzin poległych mundurowych zajmuje się Fundacja "Dorastaj z Nami". Jakie działania realizuje fundacja? Dzieci objęte jej opieką korzystają m.in. ze wsparcia finansowego na edukację. Te działania wymagają sporych nakładów. Dlatego organizacja aktywnie poszukuje darczyńców. Pomóc może każdy.

Rodziny bohaterów w potrzebie


Wypadek na służbie, śmierć w wyniku odniesionych ran, utrata zdrowia na zagranicznej misji. Ryzyko związane z pełnieniem służby jest duże. Rodziny policjantów, żołnierzy, strażaków i ratowników nie powinny zostać same w takich sytuacjach. Główne problemy, z jakimi się zmagają, to m.in. trauma związana ze stratą rodzica, problemy w szkole oraz brak środków finansowych, które są potrzebne, by sprawnie radzić sobie z takimi wyzwaniami. „Dorastaj z nami” to powstała w 2010 roku organizacja, która niesie pomoc takim osobom. Czym zajmuje się fundacja? Dzieci, które trafiły pod jej opiekę objęte są wsparciem psychologicznym oraz otrzymują środki finansowe, które pomagają im w nauce, rozwijaniu pasji oraz zdobyciu wykształcenia - także zawodowego.

Fundacja dzieci mundurowych


Ponad ćwierć tysięcy podopiecznych objętych wsparciem i ponad 5 milionów złotych przekazanego wsparcia - to bilans dotychczasowej działalności organizacji. Komu pomaga fundacja? Dzieci, młodzież i osoby dorosłe do 25 roku życia mogą korzystać z różnego rodzaju programów pomocowych. Wśród nich są przede wszystkim osoby z niewielkich miejscowości. Wsparcie trafia na stypendia edukacyjne i pokrycie kosztów uczęszczania do przedszkoli, szkół i na studia wyższe. Organizacja finansuje wyżywienie, transport i zakwaterowanie oraz umożliwia udział w zajęciach dodatkowych, korepetycjach i nauce języków obcych. Dzięki jej pomocy dzieci i młodzież mogą rozwijać swoje pasje i zainteresowania oraz zdobyć wymarzony zawód. Do tego potrzebne są znaczne środki finansowe. Dlatego Fundacja aktywnie zbiera fundusze. Pomóc można przekazując dotację lub 1 procent z podatku.

Komentarze

Polecam

instagram @dzieckiembadz

Copyright © Dzieckiem bądź