TRYB JASNY/CIEMNY

Lexa Elite – wózek spacerowy z przekładanym siedziskiemJednym z podstawowych elementów wyprawki dla dziecka jest wózek spacerowy. Na rynku dostępnych jest wiele modeli sprzętu tego typu. Wśród producentów spacerówek na wyróżnienie zasługuje marka Recaro. Jednym z wózków, które posiadają w ofercie, jest Lexa Elite. Czym się wyróżnia?

Wózki spacerowe – czym są?

Wózki spacerowe przeznaczone są dla dzieci, które siedzą samodzielnie – czyli najczęściej maluchów po 6. miesiącu życia. Są kompaktowe, lekkie i można je składać, dlatego doskonale sprawdzą się do codziennego funkcjonowania, a także dalszych podróży. Rodzic bez problemu może umieścić spacerówkę w bagażniku samochodu i wyruszyć w trasę. Z takim wózkiem łatwiej jest również wejść do komunikacji miejskiej.


Spacerówka Recaro Lexa Elite

Wózek spacerowy Recaro Lexa Elite to połączenie zalet wózka wielofunkcyjnego oraz spacerówki. Przy pierwszych, dłuższych spacerach, rodzic może zdecydować się na umieszczenie dziecka tyłem do kierunku jazdy, aby mieć je pod obserwacją. W późniejszych etapach może odwrócić siedzisko, aby maluch obserwował otaczający go świat. Spacerówka ta sprawdzi się u dzieci do 4. roku życia.

Czym wyróżnia się wózek spacerowy Lexa Elite?

Wśród zalet spacerówki Lexa Elite wymienić należy:

 

Zmiana kierunku jazdy

Wózek Recaro Lexa Elite wyposażony jest w mechanizm przekładania siedziska, który umożliwia dopasowanie dla dziecka odpowiedniego kierunku jazdy. Dziecko może swobodnie obserwować świat lub mieć stały kontakt wzrokowy z rodzicem. Bez względu na to, jaki kierunek wybierze rodzic – jego zmiana jest bardzo prosta.

 

Proste składanie

Spacerówka Lexa Elite składa się szybko i bezproblemowo przy użyciu zaledwie jednej ręki. Zajmuje mało miejsca w bagażniku, a po złożeniu – może stać samodzielnie.

Niezwykła lekkość

Wózek Lexa Elite jest niezwykle lekki – waży zaledwie 7,8 kg, co sprawia, że jest łatwy w przenoszeniu i sterowaniu.

 

Ustawienie pozycji spoczynkowej

Model Lexa Elite wyposażony jest w oparcie oraz regulowany podnóżek, co umożliwia uzyskanie płaskiej pozycję spoczynkowej dla noworodka, a także wygodne siedzenie dla dziecka starszego.

 

Adaptery podróżne

Wózek spacerowy posiada adaptery, które ułatwiają montaż nosidełka Avan lub Salia Elite. Dzięki temu dziecko może wygodnie spać przez całą podróż.

 

Amortyzacja

Spacerówka wyposażona jest w amortyzowane koła, które dbają o komfort jazdy po nierównym podłożu. Obrotowe przednie koła zapewniają łatwe manewrowanie.

 

Jakie inne zalety posiada spacerówka Lexa Elite?

Wózek Lexa Elite posiada dużą, wysuwaną budkę z ochroną przeciwsłoneczną i filtrem UPF50+. Ma to zapewnić najwyższą skuteczność zabezpieczenia przed działaniem słońca, wiatru oraz innych, niekorzystnych warunków atmosferycznych. Daszek ten może być dostosowany do wzrostu dziecka dzięki teleskopowej regulacji. Budka przeciwsłoneczna posiada siateczkę, która umożliwia swobodny przepływ powietrza. Rodzice natomiast mają stały podgląd na malucha.

 

Wózek spacerowy Lexa Elite to doskonały wybór na co dzień. Wyposażony jest w duży kosz na zakupy, który ułatwia załatwianie bieżących spraw. Model ten prowadzi się wyjątkowo wygodnie, m.in. dzięki przyjemnej w dotyku, odpornej na warunki atmosferyczne rączce. Dzięki 5-punktowemu systemowi pasów z klamrą proces przypinania i odpinania dziecka z wózka jest bardzo prosty. Dodatkowy pasek na ramię ułatwia przenoszenie spacerówki w momencie, gdy jest złożona.

 

Dziecko podczas jazdy spacerówką ma zapewniony pełny komfort. Zabezpieczający pas barkowy obszyty jest osłoną, wykonaną z delikatnego materiału. Chroni to przed otarciem delikatnej skóry malucha. Dzięki regulowanemu podnóżkowi podróżnik zachowuje odpowiednią pozycję przez cały spacer. Ułatwieniem dla rodzica są hamulce flip-flop, które obsłużyć można z łatwością w butach każdego rodzaju.

 

Wózek spacerowy ma ułatwiać podróżowanie z dzieckiem, dlatego warto sprawdzić jego charakterystykę – wagę, koła, rączkę do prowadzenia, materiał wykonania i inne cechy, które wpływają na komfort użytkowania. Spacerówka Lexa Elite do odpowiedni wybór zarówno do spacerów po mieście, jak i na dalsze podróże. Zapewnia zarówno dziecku, jak i rodzicom wygodną i bezpieczną jazdę.

Komentarze

Polecam

instagram @dzieckiembadz

Copyright © Dzieckiem bądź