TRYB JASNY/CIEMNY

Zajęcia z mitologią grecką vol. 4 - Skrzydła Ikara


Hej! Mit o Dedalu i Ikarze jest doskonałym wstępem do poruszenia tematów z zakresu historii lotnictwa, przestrzegania ustalonych zasad oraz geografii.

Razem ze swoimi przedszkolakami już jakiś czas temu o nim lekko wspominałam odnośnie trzech powyższych elementów, więc tym razem skupiłam się na części plastycznej - zrobieniu skrzydeł dla Ikara, żeby biednemu udało się dolecieć z tatą do Aten ;)

Z braku uzdolnień plastycznych pozwalających mi na narysowanie na dużym arkuszu brystolu skrzydeł, wydrukowałam je sobie na kilkunastu kartkach A4.

Dzień wcześniej razem z dziećmi, które w przedszkolu zostają prawie do zamknięcia, zaczęliśmy wycinać pióra z papieru. Wydawało nam się, że jest ich baaardzo dużo, ale potem okazało się, że przyda się ich jeszcze więcej, więc tworzyliśmy jeszcze następnego dnia.

Jak zrobić pióra z papieru?

Źródło: https://www.homestoriesatoz.com/crafts/how-to-make-book-page-feathers-paper-crafts.html

Prostokątny fragment papieru składamy na pół, wycinamy kształt złożonego pióra. Robimy małe, płytkie, blisko siebie ułożone nacięcia za pomocą nożyczek, w taki sposób, żeby nie pociąć pióra na kawałki. Papierowe pióra to świetne ćwiczenia w wycinaniu. Na koniec pióro delikatnie otwieramy i stroszymy. Voilà! Dzieci 5-6 letnie na spokojnie powinny sobie z tym poradzić. 


Gotowe pióra dzieci wspólnie nakleiły na sylwetę skrzydeł.
Efekt końcowy wygląda tak:Szablon skrzydeł, których użyliśmy:


Do zobaczenia!

A tutaj wcześniejsze zabawy z mitami

Komentarze

Polecam

instagram @dzieckiembadz

Copyright © Dzieckiem bądź