TRYB JASNY/CIEMNY

Ilustrowany plan dnia DO POBRANIA


Cześć! Dzieci zawsze chcą wiedzieć co się za chwilę wydarzy, więc aby uniknąć niekończących się pytań w stylu: "A kiedy będzie obiad?", warto powiesić im w sali plan dnia.

Rozkład i rodzaje wykonywanych podczas dnia czynności mogą się różnić w zależności od placówki, ale kilka elementów zawsze jest stałych. Planu w ramach godzinowych moim zdaniem w większości miejsc ciężko się trzymać, bo zdarzają się takie sytuacje, że w danej chwili jest potrzebne coś innego do zorganizowania, więc stąd zamysł samych nazw i symbolicznych obrazków, które możecie układać dowolnie. Dodatkowo, żeby wszystko chodziło jak w zegarku, potrzebne są osoby, które będą planu "przestrzegać", a niestety niektórzy nauczyciele są zmuszeni pracować bez pomocy; w pojedynkę strasznie ciężko wszystko okiełznać, więc uważam, że nic na siłę, należy robić to, co w naszej mocy, jednak dobrze starać się zachować czasowy porządek :)

Stały plan dnia z pewnością przyda się tym z Was, którzy pracują z dziećmi ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

A więc... Do dzieła:

Aby pobrać karty należy kliknąć na obrazek prawym przyciskiem myszki, wybrać opcję Otwórz grafikę w nowej karcie, następnie ponownie kliknąć na obrazek prawym przyciskiem myszki i wybrać opcję Zapisz jako. Polecam wydrukować na grubszym papierze i zalaminować.
Do zobaczenia!

Komentarze

Prześlij komentarz

Dziękuję, że jesteś! Będzie mi bardzo miło, jeśli zostawisz po sobie ślad w postaci komentarza :)

Polecam

instagram @dzieckiembadz

Copyright © Dzieckiem bądź