TRYB JASNY/CIEMNY

Świąteczne memory DO POBRANIACześć! Nawiązując do postu o nauce dni tygodnia i miesięcy (jeżeli chcesz przeczytać, kliknij tutaj!), przygotowałam jeszcze grę memory ze świętami, tudzież specjalnymi okolicznościami, obchodzonymi w Polsce. Ucząc dziecko nazw miesięcy warto wspomnieć o charakterystycznych świętach występujących w danym miesiącu lub porze roku. Zawsze to dodatkowe skojarzenie pobudzające trybiki w pamięci :)

PS: Wiem, że Halloween jest kwestią drażliwą, ale chyba nie ma dziecka, które o nim nie słyszało i jestem przekonana, że w przyszłości jeszcze bardziej wrośnie w kulturę naszego kraju.

Jak grać?

Aby pobrać karty należy kliknąć na obrazek prawym przyciskiem myszki, wybrać opcję Otwórz grafikę w nowej karcie, następnie ponownie kliknąć na obrazek prawym przyciskiem myszki i wybrać opcję Zapisz jako. Polecam wydrukować na grubszym papierze i zalaminować.

Z młodszymi dziećmi możemy grać tradycyjnie - wydrukować dwa komplety obrazków i polecić odnalezienie par. Na początku należy pokazać uczestnikom symbole i zapytać jakie święta się pod nimi kryją. 

Z myślą o dzieciach, które potrafią już czytać, przygotowałam też słowny zapis nazw świąt. Wówczas zadaniem grających jest znaleźć parę symbol-nazwa święta.

Do zobaczenia!

Komentarze

Polecam

instagram @dzieckiembadz

Copyright © Dzieckiem bądź