TRYB JASNY/CIEMNY

Karty ruchowe ze zwierzętami


Cześć! Póki co nie mam zdolności, żeby zostać Ewą Chodakowską dla przedszkolaków i muszę przyznać, że samo myślenie o organizacji codziennej gimnastyki to dla mnie spore wyzwanie. Nigdy nie wiem czy dobrze manewruje ćwiczeniami, czy robię to, co należy, a ciężko ciągle zaglądać do podręcznika.

Żeby sobie życie trochę na jakiś czas ułatwić i Wam mam nadzieję również, zrobiłam karty ruchowe ze zwierzakami. Dzieci będą losowały je po kolei, albo będziemy wspólnie wybierać kilka.

Kiedy dzieci zaczynają się za bardzo rozpraszać, często robię ruchowe przerywniki i to się bardzo dobrze sprawdza, więc kolejnym zastosowaniem będzie losowanie jednej podczas zajęć na siedząco.

Aby pobrać karty należy kliknąć na obrazek prawym przyciskiem myszki, wybrać opcję Otwórz grafikę w nowej karcie, następnie ponownie kliknąć na obrazek prawym przyciskiem myszki i wybrać opcję Zapisz jako. Polecam wydrukować na grubszym papierze i zalaminować.


Do zobaczenia!

Komentarze

 1. Świetna rzecz. Dzięki za inspirację.

  OdpowiedzUsuń
 2. Super pomoce! Bardzo dziękuję :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Miło to czytać :) Proszę zaglądać :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo fajny pomysł. Dziękuję. W edukacji wczesnoszkolnej bedzie stosowany.

  OdpowiedzUsuń
 5. Dziękuję serdecznie! tyle inspiracji! Tyle pomocy dydaktycznych! Znów mi się chce pracować!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To jedne z najpiękniejszych słów, które kiedykolwiek ktokolwiek mi napisał ❤️❤️❤️

   Usuń
 6. Świetny pomysł na edukacyjną zabawę z dzieckiem!

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo fajne te karty! Z pewnością zachęcą niejednego przedszkolaka do odrobiny ruchu. Moja siostrzenica ma 7 lat i również bawimy się podobnie, jednak zadania są nieco trudniejsze np. 10 pajacyków, 5 przysiadów, 2 przewroty. Z tego co pamiętam, to w młodszym wieku uwielbiała naśladować zwierzęta. Szkoda, że wcześniej nie wiedziałam, że istnieją takie karty. To spore ułatwienie, jak nic ciekawego nie przychodzi do głowy. Myślę, że udostępniane przez Ciebie pomoce to również świetna opcja dla rodziców, a nie tylko nauczycieli.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z taką też ideą przyświecającą zostały stworzone :D Cieszę się, że się podobają. Sama też stosuję ze starszymi dziećmi bardziej skomplikowane zabawy, podobne do tych, które napisałaś. Dziękuję za miły komentarz :)

   Usuń
 8. Dzień dobry,
  Bardzo fajny pomysł i pięknie wykonane karty. I mam głupie pytanie: czy byłabyś skłonna udostępnić je w wersji edytowalnej, żeby można było je przerobić na angielski?

  OdpowiedzUsuń
 9. Super pomysł na kreatywną zabawę

  OdpowiedzUsuń
 10. Dzieci z pewnością ucieszy taka zabawa

  OdpowiedzUsuń
 11. Świetne karty, fajnie by było jakby były jeszcze wg pory roku 🙃 np. jesienią jeż, wiewiórka, wiosna to owady,żaba itp.

  OdpowiedzUsuń
 12. Szczególnie podoba mi się wykonanie - dziękuję za garść świetnych pomysłów "z rękawa"

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuję, że jesteś! Będzie mi bardzo miło, jeśli zostawisz po sobie ślad w postaci komentarza :)

Polecam

instagram @dzieckiembadz

Copyright © Dzieckiem bądź