TRYB JASNY/CIEMNY

Praca plastyczna na Dzień Ziemi - szablon do druku

Dzień Ziemi praca plastyczna szablon do druku
dzień ziemi praca plastyczna szablon


Aby uczcić Dzień Ziemi proponuję inspirujący projekt plastyczny, który nie tylko wzmocni świadomość ekologiczną wśród uczniów, ale także pobudzi ich wyobraźnię i umiejętności artystyczne. Dzięki wykorzystaniu darmowych szablonów, każdy nauczyciel lub rodzic może z łatwością zorganizować zajęcia plastyczne. Oto jak krok po kroku przygotować pracę plastyczną na Dzień Ziemi.


Krok 1: Pobierz darmowy szablon

Na początek, udostępniam bezpłatny szablon do druku, który zawiera różne postacie i symbole związane z ochroną Ziemi. Ilustracje przedstawiają dzieci zajmujące się różnymi działaniami proekologicznymi – od sadzenia drzew po korzystanie z transportu zrównoważonego.


Krok 2: Przygotuj materiały

Do wykonania pracy będą potrzebne:


  • Wydrukowane szablony
  • Nożyczki
  • Kolorowe kredki, farby lub flamastry
  • Klej lub taśma dwustronna
  • Sznurek, tasiemki


Krok 3: Tworzenie

Poproś uczniów, aby pokolorowali postacie i elementy szablonów, a następnie wycięli je. Następnie ich zadaniem jest połączyć małe kółka z planetą Ziemią w dowolny sposób. Jeden z nich widzicie na zdjęciu poglądowym. Na zdjęciu widzimy szablon przedstawiający uśmiechniętą Ziemię i zestawem okrągłych kart, na których zilustrowane są różne ekologiczne działania, jak sadzenie drzew, oszczędzanie wody, recykling, używanie roweru zamiast samochodu i inne. To doskonały przykład materiału edukacyjnego, który można wykorzystać w szkole podstawowej lub w przedszkolu.


Krok 4: Wystawa

Kiedy prace plastyczne będą gotowe, zorganizuj wystawę w klasie. Pozwól dzieciom podzielić się swoimi projektami i opowiedzieć o nich. To świetna okazja do rozmowy na temat ważności działań na rzecz ochrony środowiska.

Wykorzystując ten szablon pracy plastycznej, możemy nie tylko świętować Dzień Ziemi, ale również kształtować świadomość ekologiczną u najmłodszych. To świetny sposób, aby pokazać, że każdy z nas może mieć wpływ na losy naszej planety.


Szablon pracy plastycznej na Dzień Ziemi do pobrania TUTAJ

Komentarze

Polecam

instagram @dzieckiembadz

Copyright © Dzieckiem bądź