TRYB JASNY/CIEMNY

Materiały edukacyjne dla dzieci z okazji Dnia Ziemi do wydrukowania

medale dzień ziemi


W ramach obchodów Dnia Ziemi, który przypada 22 kwietnia, warto zaangażować najmłodszych w działania na rzecz ochrony naszej planety. Medale do druku, kolorowanki, czy dyplomy "Przyjaciela Ziemi", to dobry sposób  na przyciągnięcie uwagi dzieci i zainteresowanie ich ekologią. 


Dzień Ziemi medale do druku


Medale do druku to fantastyczna metoda na wyróżnienie dzieci za ich proekologiczne działania. Mogą być one przyznawane za konkretne zadania, jak posprzątanie parku, oszczędzanie wody czy recykling. Oto kilka kroków, jak stworzyć i wykorzystać medale:


   - Wydrukuj medale na grubym papierze lub kartonie, aby były trwałe.

   - Możesz także laminować medale, aby były bardziej wytrzymałe i mogły służyć jako pamiątka.

   - Organizuj wydarzenia lub konkursy związane z Dniem Ziemi, podczas których dzieci mogą zdobyć te medale.

   - Motywuj dzieci do zdobywania kolejnych medali, co może wpłynąć na ich długotrwałe zaangażowanie w ochronę środowiska.


Kolorowanki Dzień Ziemi

dzień ziemi kolorowanki


Kolorowanki to jedna z najprostszych i najprzyjemniejszych form edukacji dla najmłodszych. Udostępnij kolorowanki na stronie internetowej szkoły lub w lokalnych centrach społecznościowych, aby każde dziecko miało do nich dostęp.


Dyplom Przyjaciela Ziemi


Dyplom "Przyjaciela Ziemi" to doskonały sposób na docenienie dzieci, które aktywnie uczestniczą w działaniach proekologicznych. Oto jak można wykorzystać taki dyplom:


   - Określ konkretne działania, za które dyplom może być przyznany, jak np. uczestnictwo w zielonych warsztatach czy projekty szkolne związane z ekologią.

   - Organizuj roczne lub półroczne uroczystości, podczas których dzieci mogą otrzymać dyplomy, co jeszcze bardziej zwiększy ich zaangażowanie i poczucie odpowiedzialności za naszą planetę.

dzień ziemi dyplom


Materiały edukacyjne dla dzieci z okazji Dnia Ziemi, takie jak medale do druku, kolorowanki, czy dyplomy "Przyjaciela Ziemi", to doskonały sposób, by promować świadomość ekologiczną wśród najmłodszych. Nie tylko uczą, ale także inspirują dzieci do działania i dbania o naszą planetę. 


Materiały na Dzień Ziemi do pobrania TUTAJ

Komentarze

  1. Wspaniałe pomoce. Dziękuję za możliwość korzystania z nich

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuję, że jesteś! Będzie mi bardzo miło, jeśli zostawisz po sobie ślad w postaci komentarza :)

Polecam

instagram @dzieckiembadz

Copyright © Dzieckiem bądź