TRYB JASNY/CIEMNY

Hodowla kur to wspaniałe doznania dla naszych dzieci - odkrywanie życia wiejskiego

Hodowla kur to wspaniałe doznania dla naszych dzieci - odkrywanie życia wiejskiegoKto tylko doświadczył dzieciństwa i letni czas spędzony u Babci na wsi temu od razu po przeczytaniu tego artykułu zrobi się błogo i lekko na duszy. Wakacje spędzone na wsi to jak podróż w czasie do epoki, kiedy dni były wypełnione prostymi radościami i pracą rąk własnych. Przygoda zaczyna się już o świcie, kiedy to rozbłysk pierwszych promieni słońca obudzi naszych małych pomocników, gotowych do działania. Tu, wśród śpiewu ptaków i zapachu świeżo skoszonej trawy, dzieci uczą się, że odpowiedzialność i troska o innych to podstawa życia na wsi. Wieś się zmieniła ale w każdym gospodarstwie cały czas są kury, kaczki i króliki. Warto spróbować zabierać nasze dzieci w takie miejsca gdzie normalnie daje się pasze królikom, ręcznie wlewa wodę do poideł, a karmidła to proste w użyciu urządzenia.

Karmienie kur z dziećmi

Chwile spędzone na naukach o tym, jak używać karmidła dla drobiu i jak powstaje podstawowa pasza dla drobiu, stają się fascynującą przygodą edukacyjną. Dzieci z radością podają paszę dla kur, obserwując z zaciekawieniem ich zachowania i ucieszone gdakanie. Każda granulka czy  ziarno to nie tylko pokarm, ale i nauka odpowiedzialności oraz cyklu życia, gdzie każdy element ma swoje znaczenie. Wieś się zmieniła i nawet karmniki dla kur są piękne i kolorowe. Dzieci je uwielbiają – a przy okazji uczą się, że świat nie składa się  zabawek tylko rzeczy użytecznych. Z radością można obserwować entuzjazm dzieci, których grupka wsypuje pasze do karmidełka a wokół uganiają się  zniecierpliwione kurczaki, kaczki i gołębie.

Oprzątanie królików, zrywanie trawy to praca dla dzieci

Królików jest na wsi coraz więcej, każdy gospodarz ma klatkę a w niej kilka futrzaków. Dzieci, które spędzają czas na wiejskim gospodarstwie, szybko odkrywają, że każde zwierzę potrzebuje troski i uwagi. Oprzątanie klatek i używanie karmnika dla królików to dla nich nie tylko obowiązek, ale i okazja do nauczenia się empatii i szacunku do pracy. Zrywanie trawy dla królików staje się przyjemnym zadaniem, kiedy towarzyszy mu śpiew ptaków i szum wiatru. Kiedy mamy pogodę piękną jak dzisiaj, zrywanie trawy i wkładanie jej do wiklinowego koszyka by potem nakarmić nią króliki  jest bezcenne. Dzieci, które widzą  jak podać paszę, że woda musi być w poidełku, a pasza w karmidle zasypowym, że w klatce musi być porządek łatwiej przyswajają wiedzę i realizują szkolne obowiązki.

Żniwa takie jak kiedyś

Żniwa to czas, który przywołuje wspomnienia dawnych lat, kiedy to całe rodziny pracowały razem, zbierając plony. Dziś, choć wiele się zmieniło, dzieci mogą doświadczyć tego, jak wygląda chów kur, zbieranie owoców: pracy całego roku. Jest to dla nich cenna lekcja o wartości ciężkiej pracy i o tym, jak nagradzająca może być bliskość natury. Kiedyś dzieci wypasały krowy, teraz już się tego nie robi. W dawnych czasach dzieci często spędzały letnie dni, wypasając krowy i ucząc się życia z pracy. Choć współczesny świat wiele zmienił, wartości wyniesione z tych doświadczeń pozostają aktualne. Dziś, choć dzieci nie wypasają już krów, nauki o życiu wiejskim i bliskości z naturą wciąż są równie ważne.

Podsumowanie

Hodowla kur i inne obowiązki to nie tylko praca, ale przede wszystkim niezapomniane doznania dla naszych dzieci. To szansa na naukę o życiu, odpowiedzialności, oraz cyklu natury, której nie da się zastąpić żadnymi innymi lekcjami. Wspomnienia z wakacji na wsi, gdzie karmidła dla drobiu i poidła dla kur stają się codziennością, z pewnością zostaną z naszymi dziećmi na lata. Akcesoria hodowlane dl królików, drobiu i innego inwentarza tez się zmieniły. Poideł a są piękne i kolorowe, karmidła wykonane z dobrej jakości tworzyw także przyciągają uwagę. Jest niesamowite jak dzieci mogą wziąć udział w procesie decyzyjnym, jaki karmnik użyć jakiej paszy nasypać. Te doznania są bezcenne i niezwykle budujące.

Za pomoc w realizacji artykułu dziękujemy firmie Fermo producentowi poideł i karmideł. Więcej o Fermo, produktach i masę ciekawych porad hodowlanych można znaleźć na stronie https://fermo.pl.    

Komentarze

Polecam

instagram @dzieckiembadz

Copyright © Dzieckiem bądź