TRYB JASNY/CIEMNY

Praca plastyczna Syrenka Warszawska - szablon do pobrania

syrenka warszawska praca plastyczna szablon


Syrenka Warszawska to nie tylko ważny symbol stolicy Polski, ale również fantastyczna inspiracja do twórczych zabaw dla dzieci. W projekcie plastycznym, którego szablon możecie pobrać za darmo, dzieci mają okazję nie tylko poznać legendę związaną z syrenką, ale również wyrazić siebie poprzez sztukę.  Przygotujmy razem kolorowe i błyszczące prace, które nie tylko ozdobią każdą klasę, ale również przyniosą radość i dumę z własnoręcznego dzieła.


Historia Syrenki Warszawskiej


Legenda o Syrence Warszawskiej, strażniczce Wisły, jest jedną z najbardziej barwnych opowieści w polskiej kulturze. Według podań, syrenka, którą nazywano Sawa, miała ochraniać miasto i jego mieszkańców przed wszelkimi niebezpieczeństwami. 


Syrenka z mieczem i tarczą, jaką widzimy w herbie Warszawy, symbolizuje odwagę i ochronę, które są kluczowymi wartościami dla stolicy Polski. Projekt plastyczny związany z Syrenką Warszawską to nie tylko okazja do nauki i zabawy, ale również sposób na przekazanie dzieciom wartości takich jak odwaga i troska o innych.


Materiały i przygotowanie do zajęć


Zanim rozpoczniemy naszą artystyczną przygodę, upewnijmy się, że mamy wszystko, czego potrzebujemy. Oto lista materiałów, które przydadzą się do wykonania pracy plastycznej:

- Szablon Syrenki Warszawskiej do pobrania i wydruku,

- Nożyczki bezpieczne dla dzieci,

- Kredki, farby lub flamastry,

- Klej,

- Brokat, cekiny, wstążki oraz inne materiały do dekoracji.


Szablon, który załączę, zawiera sylwetkę syrenki, jej tarczę oraz ogon, które dzieci będą wycinać i ozdabiać. Pobierz szablon, wydrukuj go na grubszym papierze, aby ułatwić prace plastyczne, i przygotuj się na kreatywne szaleństwo!


Syrenka praca plastyczna 


Najpierw należy starannie wyciąć elementy szablonu - syrenkę, tarczę i ogon. Zachęcaj dzieci do dokładności, ale przede wszystkim do cieszenia się każdym cięciem nożyczkami.

Po wycięciu syrenki, dzieci mogą przejść do najbardziej kreatywnej części - dekorowania. Niech użyją kredek, farb, aby pokolorować syrenkę, dodając jej charakteru i życia.

Użyj kleju, aby dodać brokat, cekiny czy wstążki, które dodadzą błysku i trójwymiarowości pracy. Można również użyć starych gazet lub materiałów, aby stworzyć ciekawe tekstury.

Na końcu, połącz wszystkie elementy syrenki, aby stworzyć jednolitą figurę. Może ona stanowić piękną dekorację klasy czy domowego pokoju.


Zajęcia plastyczne z wykorzystaniem symboli narodowych i lokalnych, takich jak Syrenka Warszawska, to doskonały sposób na połączenie edukacji z zabawą. Projekt ten, oprócz rozwijania umiejętności manualnych, stymuluje również kreatywne myślenie i pozwala dzieciom lepiej zrozumieć i docenić kulturę swojego kraju.


Szablon Syrenki Warszawskiej do pobrania TUTAJ

Komentarze

Polecam

instagram @dzieckiembadz

Copyright © Dzieckiem bądź