TRYB JASNY/CIEMNY

Rożki - zabawa matematyczno-manipulacyjna


Za moim oknem szaro, buro i ponuro, chciałabym, żeby zrobiło się trochę cieplej i słoneczniej, a wiosna panowała nie tylko z nazwy. Nie jestem fanką upalnego lata, ale wolę je od szarugi za oknem.

Pogrążona w marzeniach o cieplejszych dniach i życząc Wam udanej majówki, zamieszczam prostą lodową zabawę matematyczną - Rożki.Co będzie potrzebne?

Dzieci uwielbiają lody, więc gra na pewno przypadnie im do gustu, a niepostrzeżenie będą doskonaliły liczenie, rozpoznawanie cyfr i motorykę małą.

Potrzebujemy 10 lub więcej sylwet rożków, kolorowe pompony, klamerki lub szczypce kuchenne.


Jak grać?

Rożki laminujemy, żeby wystarczyły na więcej niż raz. Możecie pobrać te które przygotowałam, w pliku znajdziecie wafelki z cyframi od 1 do 20 lub zwyczajnie wyciąć trójkąty z papieru i narysować na nich linie, wówczas będą przypominały wafelki.

Na rożkach powinny znaleźć się cyfry.Dziecko musi za pomocą szczypiec lub klamerek włożyć do rożka taką ilość pomponów - gałek lodów - ile pokazuje cyfra.

Jeśli pomponów z jakichś powodów Wam brak, zachęćcie dzieci do zrobienia ich z papieru. Wystarczy mniejsze fragmenty zwinąć w kuleczki i dać tym samym kolejną okazję do ćwiczenia małych paluszków :)

Zabawa Rożki do pobrania TUTAJ


Zapraszam do skorzystania z innych zabaw z kategorii GRY MATEMATYCZNE.

Komentarze

Polecam

instagram @dzieckiembadz

Copyright © Dzieckiem bądź