sobota, 22 kwietnia 2017

Piosenki na Dzień Mamy i Taty
Hej! Kwiecień dobiega końca, a to znak, że należy zacząć przygotowywać dziecięce występy z okazji Dnia Matki oraz Dnia Ojca, które większość przedszkoli obchodzi jednocześnie, żeby tatom nie było przykro, bo to przecież nie ich wina, że Dzień Ojca przypada dopiero 23 czerwca. Z tej okazji zapraszam Was na moją czysto subiektywną listę mamowo-tatowych przebojów, na której znalazło się zaskakująco wiele przebojów Arki Noego, zespołu, o którym wiele osób zapomniało, że miał takie świetne piosenki dla dzieci!


Piosenki dla mamy

Piosenek o mamie jest naprawdę sporo, więc jest z czego wybierać.

1. A ja wolę moją mamę - Majka Jeżowska

Klasyk i to w dodatku oklepany, bo często go wszyscy śpiewają na podobnych uroczystościach, ale również moja ukochana piosenka dla mamy z dzieciństwa, która w tej chwili ściska mnie za serce i powoduje nostalgię, smutek i radość jednocześnie.


2. Kocham moją mamę 

Niestety autorów ani wykonawców piosenki nie znam, ale jest przepiękna i prosta w odbiorze.3. Kocham Cię, Ti amo, Je t'aime - Śpiewające Brzdące

Piosenkę poznałam kilka dni temu dzięki koleżance prowadzącej muzykę, jest cudna, natychmiast wpada w ucho, dzieci ją uwielbiają. Dodatkowy plus - uczymy się powiedzieć "Kocham Cię" w dwóch innych językach.4. Tra la la dla mamy - Konkursiaki

Piosenka dobra dla maluchów, można łatwo ułożyć do niej choreografię. Ostatnią zwrotkę można też zmienić na zwrotkę dla taty.


5. Słodka mama

Zabawna piosenka, po której każdy niejadek poczuje się głodny 😋


6. Mama jest kochana - Arka Noego

Świetna, żywa, radosna piosenka. Nie znalazłam jej na YT, ale można posłuchać na stronie Gralandia klik!

7. Ty jesteś mamo moją gwiazdą - Śpiewające Brzdące

Zwrotek trochę chyba za dużo jak na przedszkolną akademię, ale wpadający w ucho refren wynagradza wszystko. 
8. Rysunek mamy - Arka Noego 

Piękna rytmiczna piosenka dla 3-latków :)Piosenki dla taty

Z tatą jest o tyle trudno, że jakoś mało o nim powstało piosenek dla dzieci i jak się nad tym zastanawiam totalnie nie rozumiem dlaczego. Natomiast większość z tych, które są, daje do zrozumienia, że ojcowie pracują ciężej niż matki i musimy wybaczać im, że nie mają dla nas czasu. Pewnie jest tak w bardzo wielu przypadkach, ale jakoś tak zwyczajnie słabo brzmi, nie uważacie? 

1. Tato - Arka Noego

Piosenka z podłożem religijnym, ale jeżeli ktoś ma z tym problem, można je wyciąć, doskonale pasuje na Dzień Ojca. Jest genialna. I trochę oddaje sprawiedliwość tym naszym niedostrzeganym muzycznie ojcom, co zawiera się w słowach: "Sanki są w zimie, rower jest w lato, mama to nie jest to samo co tato!" 😉


2. Co powie tata - Natalia Kukulska

Klasyk tym razem dla taty.

3. Tata czarodziej - Utwór pochodzi z płyty Piosenki Przedszkolaka 4

Świetna piosenka, świeże podejście do osoby taty.4. Radosny tata - Mania Sing

Nowość, bo z tego co widzę została dodana przez autorkę dopiero dwa miesiące temu i jest coverem utworu Margaret, ale jako, że twórczości Margaret nie znam zbyt dobrze, niestety nie wiem którego. Niemniej jest super.


5. Najlepszy na świecie - Arka Noego

Rockowa fajna piosenka zespołu religijnego na Dzień Ojca? Proszę bardzo (wstawki religijne można zamienić lub fragmentów tekstu z nimi nie uczyć):6. Daj mi rękę tato - Piosenki na każdą szkolną okazję cz. 1


Bardzo przyjemna piosenka, a w odpowiedniej aranżacji da się z niej wydobyć jeszcze większy potencjał.

7. Weź mnie na ręce - Arka Noego

W naszych czasach wielu rodziców jest zapracowanych, więc piosenka ma dość smutny wydźwięk, ale maluchom bardzo się podoba i wywoła łezki w oczach niejednego taty ;)


8. Piosenka dla taty - Śpiewające Brzdące

Piosenka dość trudna do zaśpiewania, ale teledysk jest naprawdę świetny!

To by było na tyle...

A Wy macie swoje ulubione szlagiery na Dzień Matki i Ojca? Podzielcie się nimi w komentarzach! ♥♥♥


3 komentarze:

Dziękuję, że jesteś <3 Będzie mi bardzo miło, jeśli zostawisz po sobie ślad w postaci komentarza :)

To Cię zainteresuje: