TRYB JASNY/CIEMNY

Prima Aprilis!/ April Fool's Day

Prima Aprilis! Pierwszy kwietnia. Nie mogę uwierzyć, że to już kwiecień, przecież niedawno był Sylwester... Skąd wzięła się tradycja robienia sobie kawałów w ten dzień? Teorii jest wiele, przedstawię Wam trzy, które uważam za najciekawsze, bo reszta jest... no po prostu nudna.

Teoria nr 1: oczywiście związana z duchami. Mówi o tym, że 1 kwietnia niespokojne duchy pojawiają się na świecie żywych po to, żeby mścić się na nich za różne rzeczy i sprowadzają na żywych nieszczęścia 👻

Teoria nr 2: 1 kwietnia urodził się Judasz Iskariota, który zdradził Jezusa. Moim zdaniem totalnie bzdurna, skoro tak naprawdę nie możemy być nawet stuprocentowo pewni w którym roku urodził się Jezus.

Teoria nr 3: powiązana z mitem o Demeter i Persefonie. Hades zakochał się w Persefonie i porwał ją do podziemnego świata właśnie na początku kwietnia, a jej zrozpaczona matka Demeter, szukając jej, kierowała się echem, które ją zwiodło.
Niestety w tym roku 1.04 wypada w sobotę, więc nie zorganizuję żadnych zabaw w przedszkolu, a szkoda. W zeszłym roku dzieci miały mega radochę, z żartów, które przygotowałam, a później same robiły sobie i (z tego co wiem) rodzicom małe psikusy. Żarty muszą być przede wszystkim nieszkodliwe i miłe, wprawiające dzieci w myślenie magiczne, żeby żadne z nich się nie wystraszyło i  nie zaczęło płakać. Myślę, że nie powinny także zajmować całego dnia, bo przecież jest masa innych rzeczy do zrobienia.

Pomysły na żarty dla dzieci z okazji Prima Aprilis:

  1. schowanie wszystkich krzeseł (wyprawa na poszukiwanie krzeseł wg wskazówek)
  2. przestawienie możliwie jak największej ilości rzeczy do góry nogami
  3. podmienienie cukierków na kuleczki zrobione z papieru
  4. poczęstowanie dzieci "lizakami" czyli nabitymi na patyczki kawałkami warzyw lub owoców, zapakowanymi w opakowania od lizaków
  5. włożenie do kapci kawałków gazety
  6. włożenie na talerze słodyczy przypominających robale 
  7. wlanie do pojemników na mydło barwników spożywczych.
Do zobaczenia! 😊

Komentarze

Polecam

instagram @dzieckiembadz

Copyright © Dzieckiem bądź