TRYB JASNY/CIEMNY

Kodeks Podwórkowy DO DRUKU


Hej! Z dziećmi lepiej się współpracuje, kiedy mają z góry ustalone zasady, których muszą przestrzegać. Często zachowanie bezpieczeństwa na przedszkolnym czy szkolnym podwórku/boisku/ogrodzie wymaga szalenie dużo skupienia i uwagi ze strony nauczycieli i opiekunów. Rodzice na placach zabaw ledwo dają sobie radę utrzymać w ryzach jedno czy dwoje dzieci, my natomiast musimy zapewnić "przetrwanie" ponad 20. 

Ze swoimi przedszkolakami korzystam z Kodeksu Przedszkolaka takiego ogólnego, ale wobec ciągle powtarzających się nieprzyjemnych sytuacji, typu wspinanie się na dach zjeżdżalni i obrzucanie ziemią mimo moich stu próśb w ciągu 15 minut, postanowiłam, że zrobię im jeszcze Kodeks Podwórkowy. 

Możecie go oczywiście pobrać poprzez otworzenie w nowym oknie, kliknięcie prawym przyciskiem myszki i wybranie opcji Zapisz jako.Jak wprowadzić Kodeks Podwórkowy?

Ja opowiem swoim maluchom o podwórkowych przygodach niegrzecznej pacynki, zawierając w nich negatywne zachowania wynikające z powyższych plansz. Po skończonym opowiadaniu zapytam dzieci jak ich zdaniem zachowywała się na dworze pacynka. Na pewno zaczną mówić co było nie tak, a wtedy zastanowimy się wspólnie czy wszyscy obecni na sali zachowują się na podwórku odpowiednio i poproszę, żebyśmy razem ustanowili Kodeks Podwórkowy, którego dzieci zobowiążą się przestrzegać. One będą formułowały zasady, a ja będę im pokazywać odpowiednie plansze.

Kodeks należy powiesić w zależności od Waszych możliwości najlepiej w szatni albo na podwórku. Przed wyjściem na dwór dobrze pytać każde dziecko z osobna czy będzie przestrzegało zasad... I tyle :) Potem wystarczy je tylko egzekwować i mieć oczy dookoła głowy ;)

Do zobaczenia!

Komentarze

Polecam

instagram @dzieckiembadz

Copyright © Dzieckiem bądź