TRYB JASNY/CIEMNY

Kalendarz urodzinowy


Cześć! Zapewne należę do zdecydowanej mniejszości, ale szczerze nie lubię obchodzić swoich urodzin. Jasne, jakoś tam cieszę się z życzeń, prezentów, ale na pewno nie jest to mój ulubiony dzień w roku. Dzieci z drugiej strony, to inna bajka, chociaż znałam chłopca, który również podzielał ze mną urodzinową niechęć :)

W moim przedszkolu maluchy co chwila opowiadają o urodzinach, o tym, co będą na nich robiły i non stop dopytują kiedy wreszcie będą je obchodzić. Często też podczas kłótni, których geneza wydaje mi się niezwykle skomplikowana, moich uszu dobiegają groźby: "bo nie zaproszę Cię na moje urodziny!", "to ja Cię nie zaproszę!"... Nie mam zielonego pojęcia, jak na to wpadły, ale w ich słowniku, to chyba największy stopień obrażenia się na kogoś...

Kalendarz urodzinowy

Przeglądając internet znalazłam trochę pomysłów dotyczących kalendarza urodzinowego. Najbardziej spodobał mi się taki z babeczkami (nawiasem uwielbiam słowo babeczka w kontekście jedzenia, jest takie miękkie i miłe dla ucha! Mocniej uwielbiam je zjadać, więc babeczka to dla mnie przyjemność słuchowa i smakowa w jednym :)). Zamysł jest prosty i myślę, że dość efektowny: drukujemy i laminujemy babeczki i świeczki. Każdej babeczce odpowiada jeden miesiąc. Na świeczkach zapisujemy same imiona dzieci lub dodajemy jeszcze dzień. Babeczki naklejamy na arkuszu kolorowego brystolu wszystkie albo co miesiąc jedną. Do każdej doczepiamy świeczki z imionami dzieci, które w danym miesiącu obchodzą urodziny. 

Poniżej materiały do wydruku, aby pobrać karty należy kliknąć na obrazek prawym przyciskiem myszki, wybrać opcję Otwórz grafikę w nowej karcie, następnie ponownie kliknąć na obrazek prawym przyciskiem myszki i wybrać opcję Zapisz jako:I jeszcze taka dekoracyjna uwaga: babeczki najlepiej będą wyglądać, kiedy wydrukujecie dwie na stronie A4, ze świeczkami musicie pokombinować w ustawieniach drukowania w zależności od formatu jaki wybierzecie. 

Tytuł kalendarza

Napis jest w formacie A4. Po wydrukowaniu kartkę składamy na pół i przecinamy.

Plakat urodzinowy

Informacje o urodzinach dzieci danego dnia możecie zamieścić także w formie plakatu, imiona wpisywać ręcznie lub przygotować sobie wydruki z rzepami:

Do zobaczenia!

Komentarze

Prześlij komentarz

Dziękuję, że jesteś! Będzie mi bardzo miło, jeśli zostawisz po sobie ślad w postaci komentarza :)

Polecam

instagram @dzieckiembadz

Copyright © Dzieckiem bądź