TRYB JASNY/CIEMNY

Program Atrakcyjna Mama

Program Atrakcyjna Mama

 

Abyś po porodzie mogła czuć się w pełni atrakcyjna, stworzyliśmy unikalną metodę przywracania sylwetki i sprawności. Program, stworzony przez fizjoterapeutę Michała Koszlę w 2001 roku, specjalizującego się także w fizjoterapii dna miednicy (uroginekologicznej), został nazwany Atrakcyjna Mama™. Dzięki wiedzy i doświadczeniu fizjoterapeutów tego programu, możliwe jest skuteczne zadbanie o „poporodowy brzuszek”, bez ryzyka dla mięśni dna miednicy.


1. TRENING W DOMU MAMY

Fizjoterapeuta przyjeżdża bezpośrednio do domu mamy, eliminując konieczność dojazdów i zmartwień o zdrowie noworodka. Ważnym elementem programu jest również profilaktyka bólu – fizjoterapeuta może doradzić mamie, jak zmniejszyć zmęczenie mięśni, np. poprzez odpowiednie pozycje karmienia, wysokość przewijaka czy sposób noszenia dziecka. Każda wizyta kończy się zadaniem domowym, które mama stara się wykonywać codziennie.

2. OD PIERWSZYCH DNI PO PORODZIE

DLACZEGO JEST TO NAJLEPSZE ROZWIĄZANIE? W tym okresie wysoki poziom relaksyn sprawia, że mięśnie kobiety są bardzo podatne na modelowanie. Delikatne ćwiczenia mogą wzmocnić mięśnie brzucha i dna miednicy oraz rozciągnąć mięśnie przykurczone w ciąży. Profilaktyka jest kluczowa – niewłaściwe noszenie, karmienie czy forsowne ćwiczenia mogą zaszkodzić. Fizjoterapeuta dba o to, by mama nie nabrała złych nawyków.

3. TAKŻE PO CIĘCIU CESARSKIM

CZY TO DOBRY POMYSŁ? Rehabilitacja po operacji, takiej jak cięcie cesarskie, jest konieczna. Program Atrakcyjna Mama™ pomaga mamom szybciej pozbyć się bólu i obrzęku blizny, a wprowadzenie delikatnych ćwiczeń mięśni brzucha jest dostosowane indywidualnie do stanu blizny. Terapia obejmuje zarówno bliznę po cesarce, jak i mięśnie brzucha. Dlatego warto zacząć program już w pierwszych dniach po opuszczeniu szpitala.

4. INDYWIDUALNY DOBÓR ĆWICZEŃ I ZALECEŃ

Każda mama ma inny stan mięśni i sylwetkę, co wymaga indywidualnego podejścia. Program uwzględnia również różne poziomy bólu, zmęczenia po porodzie, aktywność dziecka i wsparcie rodziny. Mama otrzymuje personalizowany „program minimum” oraz zestaw dodatkowych ćwiczeń, które są bezpieczne i dostosowane do jej potrzeb.

5. SKUTECZNIE I BEZPIECZNIE

Program Atrakcyjna Mama™ jest prowadzony wyłącznie przez fizjoterapeutów, absolwentów kursu „Fizjoterapia w połogu”. Fizjoterapeuci to specjaliści z 5-letnim wykształceniem, znający anatomię i biomechanikę człowieka. Kursy, prowadzone od 2010 roku przez Michała Koszlę, pomogły tysiącom kobiet wrócić do formy. Jako jeden z pierwszych fizjoterapeutów w Polsce, Michał Koszla zajmuje się terapią nietrzymania moczu i obniżenia narządów, co zapewnia bezpieczeństwo ćwiczeń dla mięśni dna miednicy.

Michał Koszla jest doktorem nauk medycznych i nauk o zdrowiu, współzałożycielem Szkoły rodzenia „Dobry Początek” (https://www.dobrypoczatek.pl/szkola-rodzenia-poznan/), autorem kursów dla fizjoterapeutów (https://koszla.pl/kursy/fizjoterapia-uroginekologiczna-fizjoterapia-dna-miednicy/).
Więcej informacji o programie znajdziesz na stronie AtrakcyjnaMama.pl, gdzie możesz sprawdzi
 listę wykwalifikowanych fizjoterapeutów, którzy pracują metodą o potwierdzonej skuteczności i bezpieczeństwie. Z kolei listę kursantów Michała Koszli, którzy oferują usługi fizjoterapii uroginekologicznej w całej Polsce można sprawdzić na stronie: terapiadnamiednicy.pl.


Materiał Partnera.

Komentarze

Polecam

instagram @dzieckiembadz

Copyright © Dzieckiem bądź