TRYB JASNY/CIEMNY

Jak zachęcić dziecko do nauki angielskiego?

nauka angielskiego

Chcesz, aby Twoje dziecko nauczyło się angielskiego, ale nie chcesz go zniechęcić poprzez uciążliwą naukę? W takim razie mamy dla Ciebie kilka porad, dzięki którym uczenie się będzie dla malucha przyjemne i satysfakcjonujące!


Stwórz przyjemną atmosferę do nauki

Prosta i szybka nauka angielskiego jest możliwa, jednak powinna odbywać się w przyjaznej atmosferze. Jeśli będziesz nakładać na dziecko niepotrzebną presję, wówczas możesz uzyskać efekt odwrotny od zamierzonego. Dlatego staraj się doceniać wysiłek malucha i podbudowywać go wtedy, gdy będzie miał problem z daną partią materiału.

Sięgaj po kreatywne metody

Warto próbować różnych metod nauczania. W dzisiejszych czasach możesz posiłkować się internetem. Niektórzy twórcy zamieszczają za darmo materiały edukacyjne dla dzieci. Są one przygotowane z myślą o młodych odbiorcach, dzięki czemu dla malucha będzie to angażujące doświadczenie.

Wyznaczaj dziecku osiągalne cele

Dzieci warto mobilizować i wyznaczać im pewne cele do zrealizowania. Ważne jest jednak to, aby były one realne do zrealizowania bez wkładania w nie tytanicznej pracy. Jeśli maluch oceni, że osiągnięcie pewnych założeń jest w zasadzie niemożliwe, wówczas może zostać zniechęcony do nauki. Dlatego możecie spróbować dogadać się wspólnie co do tego, jaką partię materiału i w jakim czasie ma przyswoić Twoja pociecha. Ustalcie również, jaką nagrodę wręczysz dziecku, gdy to wywiąże się z wyznaczonego zadania.

Połącz naukę z zainteresowaniami malucha

Warto wykorzystać uczenie się poprzez zabawę. Możesz postarać się połączyć zainteresowania swojego dziecka z angielskimzainteresowania swojego dziecka z angielskim. Na przykład jeśli maluch interesuje się sportem, zwierzętami bądź komiksami, możesz pokazać mu materiały z nimi związane, które będą w obcym języku. Dzięki temu dziecko będzie dodatkowo zachęcone do nauki nowych słówek, aby w pełni zrozumieć zawarte w nich treści.

Innym sposobem może być śpiewanie anglojęzycznych piosenek lub granie w gry po angielsku. To oczywiście bardziej forma zabawy niż nauki, jednak i z niej mogą płynąć wymierne korzyści. Ważne jest to, aby dziecko polubiło obcy język.

Bądź cierpliwy i wyrozumiały

Jedne dzieci mają talent do języków, a inne spore trudności. Z tego powodu warto być w razie czego wyrozumiałym. Nakładanie niepotrzebnej presji może sprawić, że maluch przestanie lubić angielski, a przecież nie o to chodzi. Dlatego bądź cierpliwy, a gdy zobaczysz, że dana partia materiału sprawia dziecku sporą trudność, staraj mu się przekazać ją w innej formie. Możesz również posiłkować się materiałami dostępnymi w sieci.

Pokaż dziecku praktyczne korzyści płynące ze znajomości angielskiego

Warto również pokazać maluchowi, ile zyskuje, dzięki nauce angielskiego. Możesz włączyć mu anglojęzyczną bajkę bądź pokazać ilustrowaną książkę w tym języku. Wyjaśnij również, że jego znajomość przyda mu się podczas Waszych zagranicznych wyjazdów.

Zachęcenie dziecka do nauki języka może wymagać Twojego zaangażowania, kreatywności i wyrozumiałości. Z drugiej strony dla malucha może być to początek fascynującej przygody, który zapewni mu opanowanie cennej umiejętności.


Artykuł sponsorowany.

Komentarze

Polecam

instagram @dzieckiembadz

Copyright © Dzieckiem bądź