TRYB JASNY/CIEMNY

Jak bawić się i uczyć z grą „Ja mam - kto ma” z mieszkańcami łąki

ja mam kto ma mieszkańcy łąki dzieckiem bądź


„Ja mam - kto ma” to prosta gra edukacyjna, która poprawia zdolności komunikacyjne dzieci, a także pomaga w nauce nowych pojęć i terminów. Gra przeznaczona jest dla grupy dzieci, idealnie sprawdzi się w klasie lub na warsztatach. Dzisiaj przedstawię wersję tej gry z mieszkańcami łąki, którą możecie pobrać, wydrukować i od razu zacząć bawić się z dziećmi.

Ja mam kto ma łąka 


Jakie cele edukacyjne realizuje gra z mieszkańcami łąki? Grając w „Ja mam - kto ma” z mieszkańcami łąki, dzieci mają okazję nauczyć się:

  • rozpoznawać różne gatunki zwierząt i roślin występujących na łące,
  • poznać cechy charakterystyczne tych organizmów,
  • rozwijać umiejętności czytania i słuchania ze zrozumieniem,
  • pracować w grupie i komunikować się w zespole.

Zasady „Ja mam - kto ma” z mieszkańcami łąki

Pobierz zestaw kart z Dzieckiem bądź, wydrukuj je i wytnij. Każda karta zawiera na jednym końcu pytanie (np. „Kto ma motyla?”), a na drugim odpowiedź (np. „Ja mam biedronkę”).
Rozdaj karty między uczestników. Pierwsza osoba czyta pytanie ze swojej karty. Osoba, która ma kartę z odpowiedzią, odpowiada i czyta kolejne pytanie na swojej karcie. Gra toczy się cyklicznie, aż wszystkie karty zostaną odczytane, i kończy się, gdy wrócimy do osoby, która zaczęła grę.
Można omówić, co nowego dowiedziały się dzieci, jakie zwierzęta i rośliny znały wcześniej, a które były dla nich nowością. Gra utrwali nazewnictwo i rozpoznawanie zwierząt zamieszkujących łąkę wśród najmłodszych dzieci. 

Gra „Ja mam - kto ma” z mieszkańcami łąki to świetny sposób na tematyczną zabawę w domu, przedszkolu i szkole czy podczas różnego rodzaju zajęć z dziećmi. Zachęcam do wypróbowania tej gry i cieszę się na Wasze komentarze i doświadczenia związane z jej stosowaniem!

Gra Ja mam - kto ma mieszkańcy łąki do pobrania TUTAJ

 

Komentarze

Polecam

instagram @dzieckiembadz

Copyright © Dzieckiem bądź