TRYB JASNY/CIEMNY

Prezenty dla dzieci wspierające pasje? To świetny pomysł!


Odwiedzając znajomych, często stajemy przed zadaniem znalezienia prezentu dla ich dzieci. Biorąc pod uwagę czasy i zainteresowania współczesnych dzieci, nie jest to łatwe zadanie. Większość osób stara się, aby prezenty dla dzieci przyjaciół były dobrze przemyślane i przynajmniej częściowo zgodne z ich zainteresowaniami. Jednak nie zawsze się to udaje. Najczęściej wybór pada na lalki lub instrumenty muzyczne dla dzieci. W tym artykule proponujemy alternatywne pomysły na prezent, które zadowolą nawet najbardziej wymagające dzieci i pozwolą im rozwijać swoje zainteresowania.


Prezenty dla dzieci, które rozwijają swoje zdolności artystyczne


Myśląc o prezencie dla własnych dzieci lub dzieci znajomych, warto rozważyć zestaw artystyczny, w którym znajdą się farby do malowania palcami, kredki, ołówki, flamastry, które nie tylko sprawią przyjemność dziecku, ale także pobudzą jego kreatywność. Dzieci w każdym wieku chętnie korzystają z przyborów do rysowania i malowania, które pozwalają im rozwijać zdolności manualne. Malowanie świetnie wpływa na kreatywność i uczy cierpliwości. Zabawa polegająca na możliwości mieszania kolorów w dowolny sposób jest jednym z najbardziej stymulujących aspektów dzieciństwa.

Farby dla dzieci - fantastyczny pomysł na kreatywną zabawę


Świetnym pomysłem może być podarowanie dzieciom zestawu do malowania, zawierającego różne rodzaje farb, pędzle, a nawet specjalny papier, np. papier do akwareli. Do ciekawych propozycji plastycznych należą farby, które wyglądają jak flamastry. Dają wiele możliwości mimo, że nie wymagają użycia wody ani pędzla. Inną opcją są farby do malowania palcami, które są bezpieczne dla dzieci, nawet tych z problemami dermatologicznymi.

farby do malowania palcami

Zdjęcie: Farby do malowania palcami Djeco

Kredki dla dzieci - połączenie zabawy z rozwojem podstawowych umiejętności


Choć może się wydawać, że każde dziecko ma kredki, dobrych kredek nigdy nie jest za wiele. Dla rozwoju twórczego dziecka ważne jest, aby kolory były żywe i ciekawe, ale jednocześnie łatwe do opanowania przez małe paluszki. Dlatego w tym przypadku prezent powinien być dostosowany do wieku dziecka. Coraz częściej mniejsze dzieci, które ukończyły 2 lata, używają kolorowych kredek woskowych przeznaczonych specjalnie dla ich małych rączek.

Przedszkolakom spodobają się kredki dla dzieci Woody Stabilo. Są to kredki w rozmiarze XXL, które są łatwe w użyciu i, co najważniejsze, są niezwykle odporne na wstrząsy i uszkodzenia. Inne cechy tych kredek to możliwość używania ich na szkle.

Dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym najbardziej odpowiednia jest tablica do rysowania Lumi Board Creative marki Maped, która zawiera szablony, modele do rysowania i flamastry. Pozwoli im to nie tylko nauczyć się rysować, ale także udoskonalić technikę.

Kilka wspaniałych prezentów dla dzieci, które rozwijają zdolności manualne


Wszystkie dzieci uwielbiają wykonywać takie czynności, jak modelowanie z gliny, składanie origami i wyklejanie różnego rodzaju obrazków. Ten rodzaj aktywności jest ważny dla rozwoju małej motoryki, dlatego poniżej znajdziesz propozycje stymulujących prezentów dla dzieci.

Zabawy z masą plastyczną i plasteliną

Dobrym pomysłem na prezent dla maluchów jest plastelina Carioca Plastyka, ponieważ jest bezglutenowa. Produkt nie brudzi rąk i nie wysycha. Specjalna plastelina sprawi radość nie tylko dzieciom, ale także ich rodzicom.

Młodszym dzieciom, które ukończyły 18 miesięcy, można zaproponować masę plastyczną od Djeco, która jest wykonana z mąki pszennej i sprawi dzieciom wiele radości podczas zabawy.

Tajemnicza wydrapywanka i kolorowanki dla dzieci to doskonałe zabawki kreatywne

Świetnym zajęciem dla maluchów w deszczowy dzień jest robienie własnych kolorowanek. Zapas kredek, ołówków i innych mazaków zapewni im zajęcie w deszczowy dzień. Większe dzieci, które potrafią już samodzielnie kolorować, chętnie kupią naklejki, które mogą umieścić na pustych stronach w kolorowance, aby stworzyć dodatkowe sceny i akcje z tego, co pokolorowały. Materiały plastyczne, takie jak farby akwarelowe, pędzle, a nawet sztalugi, mogą być świetną zabawą dla małego dziecka lub starszego, które lubi malować, a nie kolorować. Jeśli masz więcej niż jedno dziecko, kup po jednym dla każdego z nich, aby nie dochodziło do kłótni o przybory.

Wydrapywanki mogą być świetną zabawą zarówno dla dzieci, jak i dla rodziców, ponieważ te pomysłowe zabawki artystyczne oferują wiele możliwości twórczych. Na niektórych wydrapywankach znajdują się różne szablony, za pomocą których mniejsze dzieci mogą tworzyć ciekawe wzory i obrazki. Inne wydrapywanki mają gotowe obrazki, które pojawiają się po zdrapaniu warstwy pokrywającej kartę. Dostępne są również wydrapywanki z gotowymi obrazkami, które mogą być wspaniałym prezentem rozwijającym takie zainteresowania szczególnie dla małych dzieci.

Origami dla dzieci – kreatywna zabawa na wiele godzin

Origami wykorzystuje logiczne myślenie i poprawia koordynację oczu i rąk. Zestawy do origami dla dzieci, które poprawią ich koordynację wzrokowo-ruchową, a jednocześnie staną się źródłem radości i świetnej zabawy.

Już przedszkolaki mogą zacząć się bawić i układać swoje pierwsze figurki lub zwierzątka. Im starsze dziecko, tym większą frajdę będzie miało z układania trudniejszych form origami. Dokonując zakupu pamiętajmy jednak, że poziom trudności origami dla dzieci zawsze powinien być dostosowany do ich wieku.

Instrumenty muzyczne dla dzieci i inne prezenty, które pokochają Twoje dzieci

Rodzice i dziadkowie, którzy chcą podarować dzieciom bardziej tradycyjne prezenty, mogą zdecydować się na zabawki dla maluchów, które przygotują je do wejścia w szeroki świat. Niektóre z tych produktów to małe zestawy do majsterkowania i zestawy lekarskie, które są świetną zabawą zarówno dla chłopców, jak i dziewczynek.

Drewniana kuchnia to kolejny dobry pomysł na prezent, ponieważ dzieci mogą wykorzystać swoją wyobraźnię i gotować posiłki, jeść je z misiami, lalkami i całą rodziną.

Instrumenty muzyczne to kolejny fascynujący prezent, który sprawi radość dzieciom w różnym wieku, ponieważ zabawki można dopasować do wieku dziecka i pomóc mu w rozwijaniu talentów muzycznych i poczucia rytmu. Rodzice muszą mieć jedynie odrobinę cierpliwości od momentu oswojenia się z muzycznymi próbami dziecka 😊

Mamy nadzieję, że teraz łatwiej dokonacie wyboru rozwijających pasje prezentów dla dzieci 😊


Artykuł opracowany we współpracy ze sklepem z zabawkami i wyprawką 4kidspoint.pl® Salon dziecięcy

Komentarze

Polecam

instagram @dzieckiembadz

Copyright © Dzieckiem bądź