TRYB JASNY/CIEMNY

Pamiątki na pierwszą komunię świętą
Pierwsza Komunia Święta to niezwykle ważne wydarzenie zarówno w życiu dziecka, jak i jego bliskich. Ze względu na wzniosłość uroczystości niezwykle ważnym jest, aby wręczyć dziecku podarunek, który będzie stanowił upamiętnienie Pierwszej Komunii Świętej. Co sprawdzi się najlepiej? Podpowiadam.

Jakie są rodzaje pamiątek komunijnych?

Na rynku dostępne są różnorodne pamiątki komunijne. W sklepach z dewocjonaliami można znaleźć między innymi albumy na zdjęcia, które powstały z myślą o umieszczeniu w ich wnętrzu pamiątkowych fotografii zarówno z ceremonii kościelnej, jak i przyjęcia komunijnego. Na półkach wyżej wspomnianych nie brakuje także ramek na zdjęcia pierwszokomunijne, obrazów pamiątkowych czy wykonanych ręcznie ikon. Pamiątki na Pierwszą Komunię Świętą to także złote lub srebrne medaliki z podobizną świętego, które dziecko może zawiesić na łańcuszku i nosić na co dzień. Doskonale w roli podarunku pierwszokomunijnego sprawdzi się także ilustrowane Pismo Święte oraz gry o tematyce religijnej. Niezwykle popularne są również pamiątki komunijne w postaci kartek z dedykacją, różańca w eleganckim pudełeczku, breloka lub zakładki do książki z aniołem. Możliwości zakupu jest naprawdę wiele, dzięki czemu każdy znajdzie odpowiedni wariant dla swojej pociechy.

Czym kierować się wybierając pamiątkę na Pierwszą Komunię Świętą?

Poszukując odpowiedniej pamiątki na Pierwszą Komunię Świętą należy przede wszystkim pamiętać o tym, że jest to wydarzenie mające ścisły związek z wiarą. W związku z powyższym, jednym z najlepszych możliwych podarunków okaże się pamiątka, która będzie nawiązywać bezpośrednio do niej. Odwiedzając zatem sklep liturgiczny oferujący dewocjonalia, w pierwszej kolejności warto uwzględnić kilka istotnych kwestii, które pozwolą na znalezienie trafionego podarunku na Pierwszą Komunię Świętą. Niewątpliwie istotna jest płeć dziecka, któremu wręczany będzie prezent. Inne rodzaje pamiątek będą bowiem odpowiednie dla dziewczynki, a inne dla chłopca. W pierwszym przypadku dobrym rozwiązaniem może okazać się złoty lub srebrny łańcuszek z medalikiem z podobizną świętego czy zakładka do książki z aniołkiem.

Jeżeli mowa o chłopcu, to w tym wypadku trafionym prezentem będzie np. gra o tematyce religijnej. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby wręczyć ją również dziewczynce. Poszukując idealnej pamiątki Pierwszej Komunii Świętej należy również uwzględnić indywidualne preferencje danego dziecka. Jeżeli lubi np. czytać, to wręczenie mu książki o tematyce religijnej przeznaczonej dla dzieci będzie doskonałym wyborem.

Gdzie kupić ciekawe pamiątki komunijne?

Pamiątki z okazji Pierwszej Komunii Świętej można kupić w sklepie z dewocjonaliami takim jak liturgiczny.pl. Znajdziemy tam ogromny wybór interesujących produktów, które niewątpliwie doskonale sprawdzą się jako podarunek na komunię. Z okazji uroczystości jaką jest Pierwsza Komunia Święta – dewocjonalia będą idealnym pomysłem na upamiętnienie tego niezwykle ważnego wydarzenia i staną się doskonałą pamiątką na lata. Zachęcam do zapoznania się z ofertą sklepu dostępną na liturgiczny.pl. 

Komentarze

Polecam

instagram @dzieckiembadz

Copyright © Dzieckiem bądź