TRYB JASNY/CIEMNY

Jaki prezent wybrać na urodziny dla dziecka? Sprawdź, co warto kupić


Wybór odpowiedniego prezentu dla dziecka jest ogromnym wyzwaniem. Musi on bowiem zainteresować malucha, a jednocześnie być właściwie dopasowany do etapu rozwoju, na jakim aktualnie się znajduje. Przed zakupem prezentu warto zapoznać się z poniższymi propozycjami, które zostały podzielone ze względu na wiek dziecka. Takie zestawienie z pewnością pomoże w dokonaniu najlepszego wyboru.


Pomysły na prezent dla dziecka w wieku 4-5 lat

Wiek 4-5 lat to czas, w którym dziecko zaczyna swoją przygodę z czytaniem i pisaniem. Z tego właśnie względu doskonałym pomysłem na prezent dla dziecka w takim wieku są wszelkiego rodzaju książki i materiały edukacyjne, które poprzez zabawę wprowadzą malucha w świat literek. Takie prezenty są także idealną propozycją na wspólne spędzanie czasu razem z rodzicami. Wspólna zabawa, a przy okazji nauka pomaga zacieśniać relacje.

Dla naszych pociech w wieku 4-5 lat idealnym prezentem będzie z pewnością zestaw klocków, z których będą mogły zbudować wszystko to, co podsunie im wyobraźnia. Takie zabawy rozwijają kreatywność oraz twórcze myślenie. Wpływają korzystnie również na zdolności manualne. Ciekawą propozycją bez wątpienia są gry planszowe, które posiadają bardzo duży walor edukacyjny. O tym, jak pozytywnie wpływają gry na rozwój dziecka dowiesz się TUTAJ.


Co kupić na urodziny dla 6-7 latka?

Wybierając się na urodziny dziecka w wieku 6-7 lat warto pomyśleć przede wszystkim o podarowaniu mu akcesoriów sportowych, z których pomocą będzie mógł uprawiać sport, który go interesuje. Świetnym podarunkiem będzie z pewnością piłka do gry w nogę lub koszykówkę. Dzieci w tym wieku chętnie spędzają czas z rówieśnikami na świeżym powietrzu, a piłka na pewno pomoże urozmaicić zabawy w ciekawy sposób. Można pomyśleć także o podarowaniu rolek lub hulajnogi, na której dziecko będzie mogło uczyć się jeździć pod czujnym okiem rodziców.

Maluchy w tym wieku bardzo chętnie poznają otaczający je świat. Dobrym pomysłem jest więc zakup zestawu do przeprowadzania bezpiecznych eksperymentów lub zawierający akcesoria przeznaczone do badania skamielin i skał. Takie prezenty nie tylko sprawią ogromną frajdę, ale również pomogą w rozwijaniu pasji.
Dodatkowe informacje o rozwoju i umiejętnościach dzieci w tym przedziale wiekowym uzyskasz na http://centrumterapiidzieci.pl/umiejetnosci-6-latka .Jaki prezent wybrać dla dziecka w wieku 8-10 lat?

Dzieci w wieku 8-10 lat bardzo szybko się nudzą i trudno jest zainteresować czymś na dłużej. Chcą w bardziej aktywny sposób spędzać czas z rodzicami, czy też rówieśnikami. Z tego względu wybór odpowiedniego prezentu dla takiego dziecka musi sprostać takim oczekiwaniom. Dlatego zdecydowanie warto, jest zakupić rower dla naszych małych podróżników, który z pewnością będzie trafionym prezentem i nie wyląduje szybko w kącie.

Jazda na rowerze to doskonały pomysł na spędzenie w aktywny sposób wolnego czasu. Dziecko może jeździć nim praktycznie wszędzie, zarówno po własnym podwórku, jak i po parku czy ścieżkach rowerowych pod nadzorem rodziców. Jazda na rowerze wpływa pozytywnie na kondycję oraz ogólne samopoczucie dziecka. Rower dla 8 latka to idealny pomysł na prezent nie tylko ze względów zdrowotnych.

Wybierając rower dla dziecka, warto zdecydować się na model posiadający 24-calowe koła. Utrzymanie się na nim będzie decydowanie łatwiejsze. Taki rower posłuży z pewnością przez kolejne kilka lat. Trzeba pamiętać także o tym, aby rama roweru dopasowana była do wzrostu dziecka, dzięki czemu jazda będzie dla dziecka komfortowa. Rower to doskonały pomysł na prezent zarówno dla chłopca, jak i dla dziewczynki.

Niezależnie od wieku pamiętajmy by prezenty dla naszych dzieci, stawiały przede wszystkim na rozwój ich zainteresowań oraz wartość edukacyjną. Przełoży się to korzystnie na rozwój dziecka.

Komentarze

Polecam

instagram @dzieckiembadz

Copyright © Dzieckiem bądź