TRYB JASNY/CIEMNY

Żarłoczne śmietniki - gra do druku"Żarłoczne śmietniki" to ekologiczna zabawa utrwalająca sposoby segregacji śmieci dla dzieci. Zabawa polega na karmieniu śmietników odpowiednimi śmieciami.
Zadaniem dziecka jest wyciąć śmietniki, ich buzie i różne rodzaje śmieci. Dla lepszego efektu, śmietniki warto nakleić na kartoniki, wówczas śmieci będą wpadały przez otwarte usta do środka i "znikały", co zawsze sprawia dzieciom więcej radości, szczególnie maluszkom.


W poprzednich latach do zabawy używałam często prawdziwych, oczywiście "czystych" śmieci i miniaturowych śmietników, który to sposób też Wam gorąco polecam!


Kolejnym sposobem jest wręczenie dzieciom gazetek reklamowych z supermarketów i powycinanie różnych produktów. To świetny sposób doskonalący motorykę i spostrzegawczość, polecam go dla starszaków.

Gra Żarłoczne śmietniki do pobrania TUTAJ:
A tutaj zamieszczam dodatkowo pojemnik w kolorze czerwonym. Ten kolor pojemnika na śmieci jest mało popularny, ale w większych miastach można spotkać dodatkowo właśnie takie śmietniki, służą do wyrzucania elektrośmieci.

Jak segregować śmieci?

Cyklicznie zmieniają się przepisy odnośnie segregowania śmieci. W pliku znajdziecie ściągę jak segregować śmieci w roku 2022.

Komentarze

  1. Czy można dodać napisy na śmietniczkach, który śmietnik je jakie śmieci?

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuję, że jesteś! Będzie mi bardzo miło, jeśli zostawisz po sobie ślad w postaci komentarza :)

Polecam

instagram @dzieckiembadz

Copyright © Dzieckiem bądź