TRYB JASNY/CIEMNY

Klocki Plus Plus - recenzja
Tak zwane klocki kreatywne, od kilku dobrych lat świecą triumfy na rynku klocków. Klocki Plus Plus w Polsce możemy kupić od 2012 roku i uważam, że jest to bardzo ciekawa pozycja wśród tego typu produktów. 


klocki plus plusPodobnie jak klocków Lego, ojczyzną klocków Plus Plus jest Dania. Klocki mają formę plusów różnego koloru i wielkości. Zakupić je można w zestawach pojedynczych jak i tematycznych. Są wykonane z przyjemnego w dotyku, trwałego sztucznego tworzywa, które po zabawie można umyć wodą z mydłem. Warto wspomnieć, że do ich produkcji nie używa się żadnych substancji szkodliwych. Ze względu na małe rozmiary, klocki są skierowane do dzieci zdecydowanie powyżej 3 roku życia lub do takich, które etap brania wszystkiego do buzi mają już za sobą, ale jeśli jesteście dorosłymi, którzy lubią zabawy konstrukcyjne, klocki Plus Plus pobudzą Twoją kreatywność i wierz mi na słowo, że wciągną Cię na amen! :)

Na początku, przyzwyczajona do innych form, miałam z klockami sporo trudności. Po kilku podejściach, kiedy już opanowałam oryginalny kształt i specyficzny sposób układania, przepadłam na kilkadziesiąt minut. Na początku budowałam proste płaskie budowle, później wyobraźnia bardziej mnie poniosła.

Dla wyjątkowo opornych jeśli chodzi o formy przestrzenne, z pomocą przyjdzie dedykowana klockom Plus Plus aplikacja. Dzięki aplikacji powstały chociażby uroczy pingwin i radosny piesek.

Jednak muszę przyznać, że więcej korzyści zyskamy, pobudzając do pracy własną pomysłowość niż korzystając z możliwości odtworzenia czyichś pomysłów.

Oprócz tworzenia wspaniałych modelów 3 d, klocki mogą wcielić się w dowolne rzeczy, np. w cukierki w wyimaginowanym sklepie, liczmany czy mebelki dla lalek.

Jakie korzyści płyną z zabawy klockami Plus Plus? Na pewno spora możliwość ćwiczenia paluszków, zaangażowanie w rozwój kreatywnego myślenia, nauka sztuki cierpliwości a dla dorosłych - doskonała metoda na odstresowanie. Gorąco polecam!Udanej zabawy!!! :)

Komentarze

Polecam

instagram @dzieckiembadz

Copyright © Dzieckiem bądź