niedziela, 29 listopada 2020

Kalendarz adwentowy dla dzieci i zadania do drukuNie wiem jak Wam, ale jeśli chodzi o czekoladowe kalendarze adwentowe, nigdy nie udało mi się jeść tylko jednej czekoladki dziennie. Jeszcze pierwsze dwa tygodnie jakoś dawałam radę, ale im dalej w las, tym zostawało mniej czekoladek, aż po smakowitym kalendarzu zostawało już jedynie puste pudełko i jeszcze ładnych parę dni do świąt. Całe szczęście, że ktoś wpadł na pomysł kalendarzy adwentowych do druku, wypełnionych nie słodyczami, a ciekawymi zadaniami do wykonania! 


W tym roku i ja postanowiłam dołożyć cegiełkę do zasobu kalendarzy. Nie każdy z nas obchodzi adwent i nie każdy jest katolikiem, ale mimo wszystko taki kalendarz cudownie podbudowuje nastrój świątecznego wyczekiwania.


Moja propozycja kalendarza adwentowego jest efektowna i prosta do wykonania. Potrzebujecie jedynie wyciąć z zielonego papieru kształt choinki, a potem dzieci codziennie przyklejają jedną bombkę z odpowiednim numerkiem. Po przyklejeniu bombki, dzieci mogą wykonać jedno adwentowe zadanie. Ostatniego dnia na czubku naklejają gwiazdę. 


Zadania są różne, od zwyczajnych zimowych atrakcji jak wypicie gorącej czekolady po bardziej zaawansowane, np. zorganizowanie zbiórki do schroniska. To w jakiej formie dzieci wypełnią zadania, zależy od Was i Waszych możliwości.


Bombki do kalendarza adwentowego pobierzecie klikając poniżej:


A zadania do kalendarza adwentowego tutaj:


0 komentarzy

Prześlij komentarz

Dziękuję, że jesteś! Będzie mi bardzo miło, jeśli zostawisz po sobie ślad w postaci komentarza :)