Dzień Chłopaka gazetka szkolna do druku
Dzień Chłopaka obchodzony 30 września stwarza pretekst, by zwrócić uwagę na różnorodność chłopców i celebrować ich indywidualność. Zamiast powielać sztampowe, krzywdzące stereotypy, warto pokazać młodym mężczyznom, że mogą być kimkolwiek chcą. Jednym ze sposobów na osiągnięcie tego celu jest stworzenie gazetki szkolnej w ramach dekoracji, która będzie zarówno atrakcyjna wizualnie i zwróci uwagę to, że chłopcy są różni, a każdy z nich jest wyjątkowy.
Gazetka na Dzień Chłopaka do druku
Do stworzenia gazetki wykorzystałam postacie znanych z historii i kultury chłopców, którzy wyróżniali się czymś szczególnym. Znajdziecie wśród nich:
1. Mały Książę (postać literacka)
Bohater książki „Mały Książę” autorstwa Antoine'a de Saint-Exupéry'ego. Ta filozoficzna opowieść o przyjaźni, miłości i życiu z perspektywy niewinnego chłopca stała się klasyką literatury.
2. Frodo Baggins (postać literacka)
W „Władcy Pierścieni” autorstwa J.R.R. Tolkiena, Frodo jest młodym hobbitem, który staje przed zadaniem uratowania świata, choć zaczyna jako chłopiec z prostymi pragnieniami i marzeniami.
3. Tomek Sawyer (postać literacka)
Bohater powieści Marka Twaina „Przygody Tomka Sawyera”. Ten niesforny chłopiec stał się symbolem młodzieńczej przygody, sprytu i ciekawości świata.
4. Harry Potter (postać literacka i filmowa)
Harry jest młodym chłopcem, który w wieku 11 lat dowiaduje się, że jest czarodziejem. Jego historia opisana przez J.K. Rowling zdobyła miliony fanów na całym świecie.
5. Król Maciuś Pierwszy (postać literacka)
Bohater książki Janusza Korczaka, młody król, który w młodym wieku musi stawić czoła odpowiedzialności za całe królestwo, pokazując, jak trudno być liderem, będąc jeszcze dzieckiem.
6. Alexander Wielki (postać historyczna)
Alexander zaczął swoją militarną karierę w wieku 16 lat, a już w młodym wieku osiągnął sławę jako jeden z największych zdobywców w historii. Jego imię stało się symbolem nieustępliwości i geniuszu.
7. Mozart (postać historyczna)
Wolfgang Amadeusz Mozart jako dziecko był cudownym dzieckiem muzyki. Już w wieku pięciu lat komponował pierwsze utwory i zyskał międzynarodową sławę jako młody geniusz.Zachęcajmy chłopców do odkrywania swoich pasji, talentów i emocji. Pamiętajmy, że każdy chłopiec jest inny i zasługuje na to, aby być akceptowanym takim, jakim jest.
Dziękuję za super materiały na gazetkę.
OdpowiedzUsuń