sobota, 20 listopada 2021

Zabawy na Dzień Pluszowego Misia cz. 2
Cześć i czołem Kochani! Długo mnie tu nie było, ale niestety zdrowie najważniejsze i muszę o nie trochę bardziej zadbać. Tymczasem śpieszę do Was z drugą edycją pomocy na Dzień Pluszowego Misia! 


Trochę czasu od jego publikacji minęło i stworzyło się trochę nowych misiowych materiałów, którymi z największą chęcią się z Wami podzielę.


Wszystkie materiały do pobrania znajdziecie na końcu posta.


Wierszyk o pluszowym misiu

Kiedy jest ci smutno, kiedy jest ci źle,

Weź do ręki misia – mocno przytul się.

Miś to taki pluszak,

Krągły brzuszek ma.

Dwa brązowe oczka,

Uszka także dwa.

Cztery łapki, nosek,

uśmiech na pół buzi.

Lubi go człek mały, lubi go i duży.

Pamiętaj, że o misia trzeba bardzo dbać

- odkładać na półkę, gdy jest brudny prać.

Dzielić się czasami, gdy ktoś wpada w płacz,

A co najważniejsze – buziaka mu dać.

Wtedy ten misiaczek da radości wiele

I zostanie twoim dobrym przyjacielem!

Misie tak jak ludzie,

Swoje święto mają,

Wówczas wszystkie dzieci,

Życzenia im składają.

Zapytacie kiedy święto ich przypada:

Odpowiedź jest łatwa: 25 listopada!


Po przeczytaniu dzieciom wierszyka koniecznie zapytajcie o jego treść: kto jest bohaterem wiersza? Jak wygląda miś? Jak należy dbać o misia? Kiedy misie obchodzą swoje święto? To przykładowe pytania!


Maska misia

Podczas specjalnych okazji takich jak Dzień Pluszowego Misia, wykonujemy dzieciom zdjęcia na pamiątkę dla rodziców. Szczególnie teraz, kiedy dostęp rodziców do przedszkolnego życia jest mocno ograniczony. Fajnym pomysłem będzie przygotowanie misiowej fotobudki lub... maski misia! Dzięki niej, każe dziecko będzie przez chwilę wyglądało jak puchaty niedźwiadek :)


Maska misia do wydruku TUTAJ. 


Misiowy quiz

14 pytań, które pomogą dzieciom utrwalić i poszerzyć wiedzę o misiach. Możecie ukryć je w balonach, a dzieci powinny przebić je szpilką, przyczepić spinacze i łowić wędką z magnesem lub zwyczajnie losować i czytać. 


Tropienie misia


Super zabawa szczególnie dla maluszków. Drukujemy ślady i je wycinamy - przygotowałam wersję w kółkach (zdecydowanie szybciej się ją przygotowuje) i wersję dla pracowitych ;) Ślady wycinamy i urządzamy tropienie misia - w sali, na korytarzu, czy też po całym budynku. Dodatkowa forma wykorzystania śladów - przyklejenie ich do podłogi w różnych konfiguracjach; zadaniem dzieci jest przejść po nich stawiając odpowiednio jedną lub dwie stopy.


Misiowe emocje (i pszczele)


Przygotowałam zabawne karty z misiem i pszczołą wyrażającymi różne emocje. Możecie je wykorzystać do memory, dopasowywania - dziecko znajduje reakcję lustrzaną misia wśród obrazków z pszczołami albo robienia emocjonalnych min i odgadywania przez resztę, którą emocję się przedstawiło.


Plansze z kolorami


Misie zazwyczaj są brązowe, białe, szare lub czarne, ale nie u mnie! Na kartach przybrały wszystkie kolory tęczy. Przykładowe zastosowania kart: szukanie danego koloru w otoczeniu, szukanie danego koloru na ubraniu, nazywanie kolorów.


Przyczep misiowi kokardkę


Drukujemy misia i kokardki i najlepiej wszystko laminujemy, a następnie przyczepiamy do ściany. Do kokardek przymocowujemy taśmę dwustronną lub plastelinę. Do zabawy przyda się również opaska. Dziecko w opasce zasłaniającej oczy, zmierza w stronę misia i próbuje przyczepić mu kokardę na szyi. Wygrywają te dzieci, których kokardka znajdzie się najbliżej miejsca docelowego.


Karty pracy


Nie jestem fanką kart pracy w przedszkolu, ale wiem, że wielu z Was chętnie po nie sięga. W pliku znajdziecie 4 karty z różnymi ciekawymi zadaniami.


Medale Przyjaciel Pluszowego Misia


Miła pamiątka na zakończenie dnia :) Można wręczyć dzieciom również jako nagrodę po ukończonym quizie.


Napisy Dzień Pluszowego Misia 


Tym razem aż trzy! W pliku z większością pomocy napis na tęczowych misiach - na żywo robi efekt wow! Pod spodem napisy w innych, nieco bardziej przytulnych wersjach :)


Cała paka misiowych materiałów TUTAJ.

1 komentarz:

  1. Super materiały, wszystko zebrane w jednym miejscu. Dziękuję i polecam tą stronę. :)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję, że jesteś <3 Będzie mi bardzo miło, jeśli zostawisz po sobie ślad w postaci komentarza :)