piątek, 26 listopada 2021

Wróżby andrzejkowe dla dzieci cz.2Koniec listopada nieodmiennie przynosi nam magiczny andrzejkowy wieczór, a ja przynoszę Wam andrzejkowe wróżby do druku. 

Poprzednie andrzejkowe materiały dostępne TUTAJ.

Napis Andrzejki do druku

A nawet 3 takie napisy, sprawdzą się jako dodatek do gazetki :) 

Gąsior

Jedna z tradycyjnych dawnych zabaw andrzejkowych. Jako że ciężko sprowadzić żywego gąsiora do przedszkola czy szkoły, do tej współczesnej wersji potrzebować będziemy opaski z obrazkiem gąsiora (znajdziecie ją w materiałach na końcu) a także opaski na oczy lub chustki. Dzieci tworzą koło, a w środku stoi jedno z nich, czyli gąsior z zawiązanymi oczami. Prowadzący zabawę delikatnie obraca gąsiora, a jego zadaniem jest wybranie po omacku jednej osoby. Gąsiorowy uścisk przyniesie wybranemu koledze lub koleżance szczęście i tym samym zastępuje on/ona miejsce gąsiora w kole. 

Serca z imionami do druku

Czyli wróżba serc. Według arkanów magicznych serduszka na których zapisane są imiona płci przeciwnej powinny być czerwone. Jeżeli akurat skończył Wam się czerwony brystol, to nic straconego, bo zrobiłam czerwone serduszka z już wypisanymi imionami. Prowadzący trzyma serce, a dzieci po kolei przebijają je szpilką. Być może właśnie poznały imię przyszłego małżonka lub partnera?

Magiczne runy

Runy to świetna zabawa dla małych i dużych. Odpowiednie symbole runiczne możecie narysować permanentnym flamastrem na kamieniach lub kawałkach drewna lub użyć moich run do druku. Instrukcja zabawy w pliku na końcu!

Magiczne zaklęcia

Do zabawy potrzebna będzie różdżka i karty ruchowe. Przedstawiamy dziecku karty i czytamy zaklęcia, jeśli jeszcze jest z tym problem. Następnie pytamy dziecko, jakie zaklęcie chciałoby rzucić. Wręczamy mu różdżkę i prosimy o odtworzenie ruchu pokazanego na karcie.

Andrzejkowe jabłko

W oryginalnej wróżbie, należy obrać jabłko i sprawdzić na podobę jakiej litery ułoży się skórka. W mojej wersji papierowej, dzieciom wręczamy kartki z jabłkami. Zadaniem dzieci jest nacięcie jabłek w sposób pokazany przez linie. Ćwiczymy wycinanie i łapiemy chwilę oddechu pomiędzy wróżbami!

Wróżby z kości

Oczywiście takich do grania. A właściwie z jednej. Dziecko rzuca kostką i sprawdza ile oczek wypadło. Następnie czytamy mu znaczenie i przewidujemy najbliższą przyszłość. Dziecko może rzucać również dwiema kostkami, wówczas kostka bliżej oznacza bliższą przyszłość, a dalsza - dalszą :)

Horoskopy kolorowanki dla dzieci

Ja od małego znałam swój znak zodiaku i pamiętam, że od zawsze znaki zodiaku mnie fascynowały. Dla dzieci przygotowałam kolorowanki. To również doskonała okazja do poćwiczenia daty urodzin!

Andrzejki kolorowanki dla dzieci

A na sam koniec, zapraszam na andrzejkowe kolorowanki!

Mój eliksir - karta pracy

Zadanie skierowane do nieco starszych dzieci, które potrafią już pisać i czytać. Ich zadaniem jest narysować 3 składniki wymyślonego przez nie eliksiru i krótko opisać działanie zaklęcia, które wywołuje.

Życzę Wam magicznych andrzejek!

2 komentarze:

Dziękuję, że jesteś! Będzie mi bardzo miło, jeśli zostawisz po sobie ślad w postaci komentarza :)