TRYB JASNY/CIEMNY

Wróżby andrzejkowe dla dzieci cz.2

wróżby andrzejkowe dla dzieci


Koniec listopada nieodmiennie przynosi nam magiczny andrzejkowy wieczór. Kiedy obchodzimy andrzejki? Ten magiczny dzień przypada w nocy z 29 na 30 listopada. Naszym przodkom przynosił odpowiedzi na miłosne rozterki, a ja przynoszę Wam andrzejkowe wróżby do wydrukowania!

Poprzednie andrzejkowe materiały dostępne TUTAJ


Wróżby andrzejkowe dla dzieci 

Napis Andrzejki do druku


Kolorowe szablony napisów, dokładnie 3 moje propozycje takich napisów, sprawdzą się jako dodatek do gazetki w szkole i przedszkolu :) Napisy w formie girlandy sprawdzają się zawsze i wszędzie, są niezastąpione podczas wszystkich uroczystości. 


Gąsior zabawa andrzejkowa


Jedna z tradycyjnych dawnych zabaw andrzejkowych. Jako że ciężko sprowadzić żywego gąsiora do przedszkola czy szkoły, do tej współczesnej wersji potrzebować będziemy opaski z obrazkiem gąsiora (znajdziecie ją w materiałach na końcu) a także opaski na oczy lub chustki. Dzieci tworzą koło, a w środku stoi jedno z nich, czyli gąsior z zawiązanymi oczami. Prowadzący zabawę delikatnie obraca gąsiora, a jego zadaniem jest wybranie po omacku jednej osoby. Gąsiorowy uścisk przyniesie wybranemu koledze lub koleżance szczęście i tym samym zastępuje on/ona miejsce gąsiora w kole. 

Serca z imionami do druku


Czyli wróżba serc. Według arkanów magicznych serduszka na których zapisane są imiona płci przeciwnej powinny być czerwone. Jeżeli akurat skończył Wam się czerwony brystol, to nic straconego, bo zrobiłam czerwone serduszka z już wypisanymi imionami. Prowadzący trzyma serce, a dzieci po kolei przebijają je szpilką. Być może właśnie poznały imię przyszłego małżonka lub partnera?

Runy magiczne znaczenie 


Runy to świetna zabawa dla małych i dużych. Odpowiednie symbole runiczne możecie narysować permanentnym flamastrem na kamieniach lub kawałkach drewna lub użyć moich run do druku. Instrukcja zabawy w pliku na końcu!

Magiczne zaklęcia


Do zabawy potrzebna będzie różdżka i karty ruchowe. Przedstawiamy dziecku karty i czytamy zaklęcia, jeśli jeszcze jest z tym problem. Następnie pytamy dziecko, jakie zaklęcie chciałoby rzucić. Wręczamy mu różdżkę i prosimy o odtworzenie ruchu pokazanego na karcie.

Andrzejkowe jabłko


W oryginalnej wróżbie, należy obrać jabłko i sprawdzić na podobę jakiej litery ułoży się skórka. W mojej wersji papierowej, dzieciom wręczamy kartki z jabłkami. Zadaniem dzieci jest nacięcie jabłek w sposób pokazany przez linie. Ćwiczymy wycinanie i łapiemy chwilę oddechu pomiędzy wróżbami!

Wróżby z kości do gry


Oczywiście takich do grania. A właściwie z jednej. Dziecko rzuca kostką i sprawdza ile oczek wypadło. Następnie czytamy mu znaczenie i przewidujemy najbliższą przyszłość. Dziecko może rzucać również dwiema kostkami, wówczas kostka bliżej oznacza bliższą przyszłość, a dalsza - dalszą :)

Znaki zodiaku kolorowanki dla dzieci


Ja od małego znałam swój znak zodiaku i pamiętam, że od zawsze znaki zodiaku mnie fascynowały. Dzisiaj na szczęście kultura zodiakar jest jeszcze silniejsza. Dla dzieci przygotowałam kolorowanki ze znakami zodiaku. Poznanie przez dzieci swojego znaku zodiaku to również doskonała okazja do poćwiczenia znajomości nazw miesięcy, pór roku a nawet daty urodzin!

Andrzejki kolorowanki dla dzieci


Kolorowanki andrzejkowe to wróżby, lanie wosku i inne magiczne zwyczaje. Zapraszam do pobierania i wydrukowania andrzejkowych kolorowanek, a następnie przeniesienie do świata magii i nadanie im kolorów za pomocą zaczarowanych kredek :)

Magiczny eliksir - karta pracy


Zadanie skierowane do nieco starszych dzieci, które potrafią już pisać i czytać. Ich zadaniem jest narysować 3 składniki wymyślonego przez nie eliksiru i krótko opisać działanie zaklęcia, które wywołuje.


Wróżby andrzejkowe do wydrukowania znajdziecie TUTAJ
Życzę Wam magicznych andrzejek!

Komentarze

  1. Fantastyczne pomoce i ich opisy. Z pewnością wykorzystam

    OdpowiedzUsuń
  2. Piękne grafiki! Świetnie urozmaicą wystrój klasowy :)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuję, że jesteś! Będzie mi bardzo miło, jeśli zostawisz po sobie ślad w postaci komentarza :)

Polecam

instagram @dzieckiembadz

Copyright © Dzieckiem bądź