TRYB JASNY/CIEMNY

Test na pomocnika Zajączka Wielkanocnego

test na pomocnika zajączka wielkanocnego


Zajączek Wielkanocny jest chyba drugą ulubioną postacią z dzieciństwa każdego z nas. Aby wykorzystać go w sposób edukacyjny, zapraszam Wasze dzieci do sprawdzenia czy nadają się na zajączkowego pomocnika. W tym poście znajdziecie różne zabawy, które można wykonać z dzieckiem lub grupą dzieci w domu lub w przedszkolu. Oto scenariusz zabawy wielkanocnej dla dzieci!

Wielkanoc scenariusz zabawy dla dzieci


Poniższe zabawy sprawdzą się u praktycznie każdej grupy wiekowej.

Śniadanie wielkanocne


Nakrywanie do stołu to prawdziwa sztuka. Sprawdźcie czy wiecie co powinno znaleźć się na stole podczas wielkanocnego śniadania. (materiały w pliku do pobrania)


Coś tu się nie zgadza


Kurczaczek pokłócił się z reniferem Rudolfem o to które symbole są związane z Wielkanocą, a które z Bożym Narodzeniem. Czy pomożecie im je podzielić? (materiały w pliku do pobrania)


Sprawne łapki


Aby pięknie ozdabiać pisanki, Zajączek musi bardzo dbać o swoje łapki. Poprawcie po śladzie rysunki, które Wam zostawił, aby też zadbać o swoje ;) (materiały w pliku do pobrania)


Zajęcze przysmaki


Co najbardziej uwielbiają jeść zajączki? Marchewki! Ulepcie je z plasteliny lub z play dough. Tylko zgodnie ze wzorem! Co Wam przypominają? (materiały w pliku do pobrania)


Pomieszane pisanki


O nie! Zajączek tak szybko skakał, że wszystkie pisanki z jego koszyka się potłukły! Pomożecie mu je poskładać? (materiały w pliku do pobrania)


Literkowe pisanki


Zajączek ciągle uczy się liter, żeby mógł umieć dostarczyć prezenty odpowiednim adresatom. Niestety wciąż mylą mu się duże litery i ich małe odpowiedniki. Wybierz jajka bez błędów i pokoloruj je. (materiały w pliku do pobrania)


Sąsiedzi Zajączka


Ulubionym środowiskiem zajączków jest wieś. Czy potrafisz odgadnąć jakie zwierzęta zamieszkujące wieś ukryły się pod pisankami?Polowanie na pisanki!


Ulubiona zabawa dzieci. Pisanki wystarczy gdzieś schować i poprosić o ich znalezienie.


Jajeczny taniec


Nie lubię marnować jedzenia, więc do tej zabawy polecam użyć sztucznych jajek, np. ze styropianu. Włączamy muzykę, a zadaniem dzieci jest tak tańczyć wśród jajek, żeby żadnego nie dotknąć i nie uszkodzić.


Najpiękniejsze pisanki


Nie ma Wielkanocy bez pisanek, więc do dzieła! Kolory, faktury, bohaterowie bajek... To wszystko można umieścić na niezwykłym jajku :)


Komentarze

 1. Super bardzo mi się przyda do pracy.

  OdpowiedzUsuń
 2. Super! Idealne, aby pokazać mojej klasie :) Dziękuję

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ekstra! Mam nadzieję, że uczniom się spodoba :)

   Usuń
 3. SUPER POMOCE, DZIĘKUJĘ :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Pomysły są rewelacyjne! Ja mam tylko problem z dopasowaniem koszyczka i kolorowych pisanek ( tych z cyframi także) do opisanych zabaw. Z góry dziękuję za podpowiedź!

  OdpowiedzUsuń
 5. świetne pomysły! dziękuję

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo dziękuję za cenne pomysły i pozwolenie na skorzystanie z nich. Pozdrawiam serdecznie -)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuję, że jesteś! Będzie mi bardzo miło, jeśli zostawisz po sobie ślad w postaci komentarza :)

Polecam

instagram @dzieckiembadz

Copyright © Dzieckiem bądź