TRYB JASNY/CIEMNY

Test na pomocnika Zajączka WielkanocnegoZajączek Wielkanocny jest chyba drugą ulubioną postacią z dzieciństwa każdego z nas. Aby wykorzystać go w sposób edukacyjny, zapraszam Wasze dzieci do sprawdzenia czy nadają się na zajączkowego pomocnika. W tym poście znajdziecie różne zabawy, które można wykonać z dzieckiem lub grupą dzieci w domu lub w przedszkolu.


Śniadanie wielkanocne

Nakrywanie do stołu to prawdziwa sztuka. Sprawdźcie czy wiecie co powinno znaleźć się na stole podczas wielkanocnego śniadania. (materiały w pliku do pobrania)


Coś tu się nie zgadza

Kurczaczek pokłócił się z reniferem Rudolfem o to które symbole są związane z Wielkanocą, a które z Bożym Narodzeniem. Czy pomożecie im je podzielić? (materiały w pliku do pobrania)


Sprawne łapki

Aby pięknie ozdabiać pisanki, Zajączek musi bardzo dbać o swoje łapki. Poprawcie po śladzie rysunki, które Wam zostawił, aby też zadbać o swoje ;) (materiały w pliku do pobrania)


Zajęcze przysmaki

Co najbardziej uwielbiają jeść zajączki? Marchewki! Ulepcie je z plasteliny lub z play dough. Tylko zgodnie ze wzorem! Co Wam przypominają? (materiały w pliku do pobrania)


Pomieszane pisanki

O nie! Zajączek tak szybko skakał, że wszystkie pisanki z jego koszyka się potłukły! Pomożecie mu je poskładać? (materiały w pliku do pobrania)


Literkowe pisanki

Zajączek ciągle uczy się liter, żeby mógł umieć dostarczyć prezenty odpowiednim adresatom. Niestety wciąż mylą mu się duże litery i ich małe odpowiedniki. Wybierz jajka bez błędów i pokoloruj je. (materiały w pliku do pobrania)


Sąsiedzi Zajączka

Ulubionym środowiskiem zajączków jest wieś. Czy potrafisz odgadnąć jakie zwierzęta zamieszkujące wieś ukryły się pod pisankami?


Polowanie na pisanki!

Ulubiona zabawa dzieci. Pisanki wystarczy gdzieś schować i poprosić o ich znalezienie.


Jajeczny taniec

Nie lubię marnować jedzenia, więc do tej zabawy polecam użyć sztucznych jajek, np. ze styropianu. Włączamy muzykę, a zadaniem dzieci jest tak tańczyć wśród jajek, żeby żadnego nie dotknąć i nie uszkodzić.


Najpiękniejsze pisanki

Nie ma Wielkanocy bez pisanek, więc do dzieła! Kolory, faktury, bohaterowie bajek... To wszystko można umieścić na niezwykłym jajku :)


Materiały do druku pobierzecie poniżej:

Jeżeli ten post i pomoce wydały Wam się przydatne i interesujące, będzie mi niezmiernie miło, jeśli dacie mi o tym znać w komentarzu, lajku lub wiadomości prywatnej :) 


Komentarze

 1. Super bardzo mi się przyda do pracy.

  OdpowiedzUsuń
 2. Super! Idealne, aby pokazać mojej klasie :) Dziękuję

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ekstra! Mam nadzieję, że uczniom się spodoba :)

   Usuń
 3. SUPER POMOCE, DZIĘKUJĘ :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Pomysły są rewelacyjne! Ja mam tylko problem z dopasowaniem koszyczka i kolorowych pisanek ( tych z cyframi także) do opisanych zabaw. Z góry dziękuję za podpowiedź!

  OdpowiedzUsuń
 5. świetne pomysły! dziękuję

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo dziękuję za cenne pomysły i pozwolenie na skorzystanie z nich. Pozdrawiam serdecznie -)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Dziękuję, że jesteś! Będzie mi bardzo miło, jeśli zostawisz po sobie ślad w postaci komentarza :)

Polecam

instagram @dzieckiembadz

Copyright © Dzieckiem bądź