TRYB JASNY/CIEMNY

Jestem bohaterem! Zostaję w domu!Opowiadanie "O wirusie, który nosił koronę..." bardzo się Wam spodobało, naprawdę nie oczekiwałam tak ogromnego odezwu! Mając na celu dalsze zachęcanie najmłodszych do pozostania w domu przez najbliższe dni, wymyśliłam zamianę tej nieszczęsnej sytuacji w rodzaj wyzwania. 


Dzieci kochają pomagać, kochają również wcielać się w rolę herosów i bohaterów. A gdyby tak uświadomić im, że w walce z koronawirusem, bohaterskim zachowaniem będzie nie opuszczać domów? 


Bardzo często, aby zachęcić dzieci w przedszkolu do zrobienia czegoś, rzucam hasło: "O widzę, że rozsypały się klocki! Kto będzie bohaterem naszej grupy i je posprząta?" Chętnych jest zazwyczaj baaaardzo dużo, a wręcz wybuchają kłótnie, kto "bardziej" chce pomóc.


W przypadku walki z pandemią, dzieci z pewnością ucieszą się, że mogą pomóc dorosłym i tak jak oni mają na coś wpływ, ważną rolę do odegrania.


Zapraszam więc Was i Wasze dzieci do wyzwania: "Jestem bohaterem! Jestem bohaterką! Zostaję w domu!". 


Wyzwanie polega na oczywiście nie wyściubianiu nosa za drzwi własnych pieleszy, póki co przez 14 następnych dni. Po każdym skończonym dniu, zadaniem dziecka jest zamalować jedną gwiazdkę. Możecie wprowadzić jakieś nagrody lub pozostawić dziecko wyłącznie ze świadomością, że kiedy zostaje w domu, pomaga w nierozprzestrzenianiu się koronawirusa. Wybór zależy od Was i od Waszych podejść wychowawczych.


Karty z wyzwaniem w wersji dla chłopca i dziewczynki, pobierzecie klikając jak zawsze w link poniżej.

Powodzenia!!!

Komentarze

Polecam

instagram @dzieckiembadz

Copyright © Dzieckiem bądź