TRYB JASNY/CIEMNY

Najlepsze kanały You Tube dla dzieciKanały You Tube dla dzieci święcą w ostatnich latach prawdziwe triumfy. Nie uważam, żeby włączenie dziecku paru filmików lub piosenek w ciągu dnia było wielkim uchybieniem rodzicielskim czy też pedagogicznym, powiedzmy to sobie jasno - nie ma nic złego w puszczaniu dzieciom piosenek czy bajek z You Tube'a, oczywiście z umiarem. Mamy obecnie do dyspozycji naprawdę dobre kanały, ze świetnymi materiałami czy piosenkami, które mogą nas uratować w wielu sytuacjach - np. podczas długiego lotu, gotowania obiadu, kiedy nie mamy nikogo do pomocy lub zaktywizowania, kiedy dziecko wpada na trudne do zrealizowania pomysły. Kanały You Tube mogą też posiadać walory edukacyjne - uczyć różnych treści czy liter, cyfr, rysowania. Jedyne co mam im do zarzucenia, szczególnie tym polskim, że jest ich po prostu zdecydowanie za mało i bardzo bym chciała, żeby w przyszłości powstawało ich jeszcze więcej. 
 • Śpiewające BrzdąceTo zdecydowanie mój ulubiony kanał, jeśli chodzi o piosenki dziecięce. Świetne animacje, piosenki na praktycznie każdą okazję, duże walory edukacyjne w przystępnej szacie muzycznej. Dzieci z mojego przedszkola kochają piosenki Brzdąców, mam nadzieję, że pokochacie i Wy :)

 • Śpiewanki TV


Kolejny świetny kanał z muzyką dla dzieci. Bardzo miłe dla ucha i ciepłe aranżacje, zarówno starych jak i nowych utworów.

 • Super Simple Songs


Kanał anglojęzyczny, który moim zdaniem zrewolucjonizował nauczanie języków obcych w naszym kraju i nie tylko! Cudowne teledyski, piosenki łatwo wpadające w ucho i dodatkowo uczące języka. Czego chcieć więcej?

 • Bajki dla dzieci - Polish Fairy Tales for Kids Nie oszukujmy się - nie zawsze mamy czas i przede wszystkim głos, aby czytać dzieciom. Po zajęciach w przedszkolu i 8 godzinach nieustannego mówienia, wieczorem często skrzeczę jak żaba. Wybawieniem jest kanał Bajki dla dzieci. Znajdziecie na nim masę pięknie opowiedzianych bajek, naprawdę różnych, od wyboru do koloru, wersjach krótkich i rozszerzonych! Dodatkowo do każdej z nich jest zrobiona kreskówka. 

 • Pinkfong


Wielu rodziców na pewno kojarzy kanał z dziecięcego hitu wszechczasów - "Baby Shark". Ja również poznałam uroczego różowego liska właśnie dzięki niemu :) Kanał anglojęzyczny, trochę bardziej głośny i zwariowany niż wspomniane wcześniej Super Simple Songs, ale jak najbardziej warte uwagi, nie tylko ze względu na piosenko o rekinach.

 • Lulek TV


Lulek TV to prawdziwy miszmasz przydatności. Znajdziemy na nim żywiołowe piosenki oraz filmy edukacyjne na temat nauki liter, cyfr i rysowania.

 • bajlandia tv


Ciekawy kanał z piosenkami i zwariowanymi animacjami, znajdziecie na nim hity ostatnich kilku lat.

 • Pekaboo Kidz


Anglojęzyczny animowany kanał dla dzieci z treściami popularnonaukowymi. Nie martwcie się, nawet jeśli Wasze dzieci nie znają angielskiego, chętnie będą go oglądać :)

 • ABC Zabawa

Oglądając filmiki zamieszczone na tym kanale, czuję się jakbym nie wychodziła z pracy. Szczególną uwagę poświęćcie pisaniu liter - bardzo przystępnie przedstawione! 

 • MINIVEVO


A oto kanał, na którym znajdziecie piękne piosenki śpiewane przez różne polskie gwiazdy, takie jak Edyta Górniak czy Jacek Stachursky. 

 • BB KIDS TVNa tym kanale godne polecenia są filmiki z zakresu encyklopedii zwierząt. Bo wszystkie dzieci kochają zwierzaki! 

 • 123 Edukacja

Moje dość świeże odkrycie. Dużo bajek edukacyjnych, poruszających takie zagadnienia jak Układ Słoneczny, bezpieczeństwo, zawody, pojazdy, różne miejsca i nazwy. Dzieciom z mojej grupy bardzo podobała się bajka właśnie o Układzie Słonecznym :)Jakie są Wasze ulubione kanały You Tube dla dzieci? Bardzo chętnie poznam Wasze propozycje.PS: Post nie jest reklamą, nie jest też sponsorowany. Wszystkie wymienione kanały oglądam i polecam :) 


PS2: Lista będzie aktualizowana.

Komentarze

Prześlij komentarz

Dziękuję, że jesteś! Będzie mi bardzo miło, jeśli zostawisz po sobie ślad w postaci komentarza :)

Polecam

instagram @dzieckiembadz

Copyright © Dzieckiem bądź