TRYB JASNY/CIEMNY

Żaby czy kraby. Gra na mnożenie - recenzja


Kochani! Dzisiaj pokazuję Wam kolejną pozycję sygnowaną przez Kapitana Naukę - Żaby czy kraby. Gra na mnożenie. Jak sama nazwa wskazuje, gracze wykonują mnożenie w zakresie od 1 do 100 i zapełniają plansze uroczymi żabami lub nie mniej urodziwymi krabami. W zależności od preferencji naszych lub dzieci, mamy do wyboru dwie plansze:

  • łąkę:
  • morze:


Do dyspozycji graczy mamy jeszcze dwustronną planszę do wykonywania działań, łatwiejszą z sześciokątami, trudniejszą z prostokątami.


No i oczywiście śliczne dwustronne żetony - z jednej strony znajdziemy żaby, z drugiej kraby oraz 4 żetony do wykonywania działań. Gra sprawdzi się na pewno wśród dzieci wczesnoszkolnych (chociaż ja w nią grałam z osobami dorosłymi i również sprawiła nam ogrom frajdy :)) Dobrze wkomponuje matematykę w zajęcia o wodno-lądowych stworzeniach, pobudzi wyobraźnię. Żeby wygrać potyczkę, trzeba pomyśleć nad najbardziej efektywną strategią, co świetnie buduje naukę logicznego myślenia.


W komplecie znajdziecie instrukcję. Gra ponownie zrobiona na wytrzymałej tekturze, co jest warunkiem niezbędnym jeśli ma być kierowana do dzieci.Grę kupicie tutaj: http://bit.ly/2Nj7T3PZa możliwość recenzji (i wspaniałej zabawy) dziękuję pięknie:

Komentarze

Polecam

instagram @dzieckiembadz

Copyright © Dzieckiem bądź