Co powinien posiadać dobry telefon na kartę dla dziecka?
By spełnić marzenia swojej pociechy
Jak to zostało wspomniane, nieco inne potrzeby będą miały dzieci, które np. dopiero rozpoczynają szkołę podstawową, a odmienne nastolatki. Na pewno jednak w każdym przypadku warto sprawdzić jakość wskazanych poniżej elementów:
-
bateria – im większa pojemność, tym rzadziej będzie trzeba ją ładować. To szczególnie istotne u dzieci, które lubią grać na telefonie w gry czy korzystają z zabierających dużo energii aplikacji. Za baterię o dużej pojemności można uznać już tę mającą 4000 mAh, choć na rynku dostępne są modele nawet przekraczające 6000 mAh. Co ważne, w kontekście baterii trzeba też pamiętać o ładowarce – te przeznaczone do szybkiego ładowania mają zwykle od 20 do nawet około 100 W (im więcej, tym ładowanie będzie szybsze);
-
aparaty – pierwszym parametrem, na który w tym kontekście warto zwrócić uwagę, jest rozdzielczość oraz stosunek pomiędzy nią a wielkością matrycy. Generalnie można przyjąć, że im więcej Mpix i im większa matryca, tym lepiej. Poza tym warto też sprawdzić, czy dany aparat ma zapewnioną stabilizację obrazu (optyczna jest bardziej polecana niż cyfrowa). Jeśli zaś Twoja pociecha będzie zainteresowana nagrywaniem filmów, koniecznie zweryfikuj, czy dany model telefonu zapewnia technologię minimum 4K.
-
głośniki – w tym kontekście poleca się przede wszystkim zwrócić uwagę na bezstratne przesyłanie dźwięku – najlepiej, aby telefon obsługiwał przynajmniej kodek audio aptX HD. Bez wątpienia korzystna będzie też m.in. technologia Dolby Atmos®, którą ma coraz więcej modeli telefonów. To technologia dźwięku przestrzennego, znacznie poprawiająca doznania podczas słuchania muzyki.
Koszty telefonu na kartę dla dziecka pod lupą
Warto też pamiętać, że najdroższe modele niekoniecznie muszą być w takim przypadku najlepszym wyborem. Owszem, każdy chce dla swojego dziecka jak najlepiej, ale – po pierwsze – nie o cenę przecież w tym wszystkim chodzi. Po drugie, w przypadku najmłodszych warto wziąć pod uwagę większe ryzyko ewentualnych wypadków, czyli np. zbitej szybki, porysowanej obudowy, zatopienia telefonu czy chociażby jego zgubienia. Co ważne, warto pamiętać o dodatkowych opcjach, jakie oferują niektórzy operatorzy.
Przykładowo w Play, jako ofertę obejmującą właśnie telefony na kartę dla dziecka, poleca się pakiet JuniorBOX. W ciągu pierwszego miesiąca korzystania z tej usługi otrzymuje się m.in. bezpłatny dostęp do aplikacji Bezpieczna Rodzina, która pozwala np. zlokalizować wybraną osobę lub zdalnie zablokować zgubiony telefon. Jeśli zaś chodzi o pęknięty wyświetlacz, w salonach Play dostępna jest dodatkowa usługa, w ramach której jego wymianę można wykupić nawet za 1 zł. Co więcej, naprawa może objąć także obudowę, aparat czy przyciski.
Jakie modele warto rozważyć?
Przede wszystkim: warto być na bieżąco z aktualnymi promocjami. Często bowiem operatorzy oferują różnego rodzaju dodatki czy rabaty, które potrafią przechylić na ich stronę szalę przy podejmowaniu ostatecznej decyzji zakupowej. Przyjrzyjmy się zatem bliżej wspomnianemu już pakietowi JuniorBOX, ponieważ – co warto podkreślić – składa się on nie tylko ze smartfona, lecz także dodatkowego supergadżetu. Są to np. bezprzewodowe słuchawki czy smartwatch, które bez wątpienia będą dla dziecka (niezależnie od wieku) bardzo atrakcyjne.
Jeśli zaś chodzi o konkretne telefony, w ramach opisywanego tu pakietu najmłodszym można zaproponować m.in. następujące modele:
-
Samsung Galaxy A15 5G 4/128GB – ma wyświetlacz Full High Definition+ Super AMOLED o przekątnej 6,5 cala, co umożliwi oglądanie w znakomitej jakości filmów animowanych czy nagrań ulubionych youtuberów. Co ważne, ma też zapewnioną ochronę przed niebieskim światłem, dzięki czemu ograniczony jest negatywny wpływ ekranów m.in. na sen dziecka oraz zdrowie jego oczu. Wyposażono go także w baterię o pojemności 5000 mAh, co pozwala na korzystanie z urządzenia nieprzerwanie nawet przez 2 dni.
-
Motorola moto g54 5G 8/256GB – dużym plusem tego modelu bez wątpienia jest świetny aparat, który wyposażono m.in. w technologię Quad Pixel, która umożliwia robienie żywych, dobrej jakości zdjęć zarówno w dzień, jak i w nocy. Ma też optyczną stabilizację obrazu, Macro Vision, co pozwala na bardzo duże zbliżenia do fotografowanego obiektu, a przedni aparat to 16 Mpx, dzięki czemu selfie każdego nastolatka wyjdą naprawdę dobrze!
-
Realme C67 8/256GB – użytkownicy tego modelu na pewno będą zadowoleni z aparatów. Główny z nich ma rozdzielczość na poziomie aż 108 Mpix. Wyposażono go również w 3x In-sensor Zoom, co oznacza, że zdjęcia można wykonywać z trzykrotnym cyfrowym zoomem, gwarantując przy tym znakomitą ostrość. Do tego są też dwa głośniki stereo, bateria o pojemności 5000 mAh i ładowanie 33 W.
Telefon na kartę dla dziecka może łączyć w sobie wszystko, co najważniejsze: styl, dobrą jakość, a przede wszystkim praktyczność. Owszem, dla każdego będzie oznaczać to coś innego, stąd też warto poświęcić chwilę na podjęcie świadomej decyzji zakupowej – bo wybór jest naprawdę duży!
Komentarze
Prześlij komentarz
Dziękuję, że jesteś! Będzie mi bardzo miło, jeśli zostawisz po sobie ślad w postaci komentarza :)