Platforma edukacyjna dla nauczycieli. O co w tym chodzi?
Nowoczesne szkolnictwo w Polsce jest na wyciągnięcie ręki. Dosłownie, wystarczy bowiem kilka ruchów myszką i praca nauczyciela nabiera nowego wymiaru. Sprawdźmy więc, co daje platforma edukacyjna online!
Wirtualny dziennik LIBRUS Synergia
Cyfryzacja edukacji jest widoczna w samych dziennikach. Ich wirtualne formy zasadniczo odmieniły charakter szkoły. To duży plus dla rodziców, jak i nauczycieli. Ogólnodostępna platforma edukacyjna umożliwia korzystanie z takich systemów.
Zwłaszcza LIBRUS Synergia cieszy się uznaniem ekspertów. Pozwala bowiem na bardziej skuteczny nadzór pedagoga. Wspiera też komunikację z rodzicami. Co równie istotne, to system planowania lekcji oraz dostęp do materiałów, w czym biorą udział Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne.
Zintegrowana platforma edukacyjna online
Tak więc platforma dla nauczycieli w internecie to pełnowymiarowe zarządzanie edukacją. Działa 24/7. W pracy, domu i podczas szkoleń wyjazdowych. Oczywiście nie chodzi tylko o sam cyfrowy dziennik.
Nauczyciele wszystkich przedmiotów mogą generować scenariusze lekcji. Mogą też tworzyć zróżnicowane ćwiczenia dla ucznia i zadania pozaszkolne. Generator klasówek online brzmi równie atrakcyjnie, prawda?
System edukacyjny dla nauczyciela zapewnia całą paletę opcji. Są zintegrowane ze sobą w ramach jednej platformy. Co jeszcze ciekawsze, zautomatyzowane sprawdzanie klasówki jest jej częścią w takim samym zakresie.
Cyfrowe materiały szkolne dla każdego
Wisienkę na torcie możliwości platform edukacyjnych stanowią cyfrowe wersje podręczników. Chodzi oczywiście o wydania stuprocentowo zgodne z podstawą programową, a nie tworzone bez kontroli. Jak już zresztą wspomnieliśmy, materiały WSiP są zintegrowane z takimi systemami. Dotyczy to nauki każdego przedmiotu, jak i w każdym typie szkoły. Od podstawówki po liceum techniczne.
Podręczniki online to duże ułatwienie dla nauczyciela, ale z tych samych materiałów mogą korzystać także uczniowie. Platforma edukacyjna nie może przecież stwarzać ograniczeń, przeciwnie! Wersja uczniowska jest zatem jak najbardziej dostępna.
Oznacza to, że cyfrowe materiały edukacyjne oraz korzystanie z pozostałych narzędzi opiera się na dwustronnych zasadach. Uczniowie mają wgląd do systemu z dowolnego urządzenia, o dowolnej porze dnia. To praktyczne ulepszenie organizacji nauki. Dzięki temu dzieci nie muszą nosić podręczników za każdym razem, gdy się gdzieś przemieszczają. Wystarczy tablet z dostępem do internetu. Dokładnie tak samo rzecz wygląda po stronie nauczyciela. Cóż to, jeśli nie postęp?
Komentarze
Prześlij komentarz
Dziękuję, że jesteś! Będzie mi bardzo miło, jeśli zostawisz po sobie ślad w postaci komentarza :)