TRYB JASNY/CIEMNY

„Dary Anioła” - seria fantasy idealna dla młodzieży

miasto kości

Książki z cyklu „Dary Anioła” Cassandry Clare cieszą się ogromną popularnością wśród młodzieży. Jest w nich wszystko, czego można oczekiwać od dobrych powieści fantasy: mroczny klimat, tajemnice i spiski, a także walka ze złem. O czym jednak dokładnie opowiada każdy z tomów? Sprawdźmy to!


Fabuła książek z serii „Dary Anioła”

Aby móc w pełni cieszyć się lekturą książek z tej serii, najlepiej czytać je po kolei. W sumie składa się na nią 6 tomów. O czym opowiada każda z nich?

„Miasto kości”

„Miasto kości" to pierwsza książka w cyklu Dary Anioła autorstwa Cassandry Clare. Fabuła skupia się na nastolatce Clary Fray, która przypadkowo odkrywa ukryty świat Nocnych Łowców, wampirów, wilkołaków i czarownic. Po zniknięciu matki, bohaterka wyrusza wraz z innymi Nocnymi Łowcami, aby jej poszukiwać i odkrywa swoje własne nadprzyrodzone zdolności. W trakcie podróży musi zmierzyć się m.in. z tajemniczym Kielichem Anioła, który jest kluczem do wielkiej mocy, ale może także być niebezpiecznym narzędziem dla sił zła.

„Miasto popiołów”

W drugim tomie akcja wciąż toczy się w świecie Nocnych Łowców, a główna bohaterka, próbuje pogodzić się z nowymi odkryciami o swojej przeszłości. W miarę jak groźba powstającej armii demonów wzrasta, Clary i jej przyjaciele podejmują walkę, aby powstrzymać Mrocznego Jeźdźca i jego plany zniszczenia Nocnych Łowców. Czy jednak będą w stanie to zrobić?

miasto popiołów


„Miasto szkła”

W trzeciej części cyklu Clary Fray i jej towarzysze wyruszają do stolicy Nocnych Łowców, aby znaleźć antidotum dla śmiertelnej choroby jej matki bohaterki. Tam stają przed groźbą Valentine'a chcącego zdobyć Miecz Słowa, który stanowi potężne narzędzie zniszczenia. Bohaterowie muszą więc połączyć siły, by powstrzymać Valentina przed osiągnięciem swoich celów i zapobiec zagładzie.

„Miasto upadłych aniołów”

Po wydarzeniach z poprzednich tomów, Nocni Łowcy stają w obliczu nowego zagrożenia - powracającej rasy upadłych aniołów. Jace, jeden z głównych bohaterów, jest nagle łączony z tajemniczym aniołem o nazwie Sebastian. Clary, Jace i ich sojusznicy muszą więc odkryć plany Sebastiana i powstrzymać go przed wywołaniem chaosu i zniszczenia. Walka z mrocznymi siłami eskaluje, a postacie stają przed trudnymi wyborami. Muszą jednak podejmować najtrudniejsze decyzje tak, aby zmienić losy całego świata Nocnych Łowców.

miasto upadłych aniołów


„Miasto zagubionych dusz”

Po tragicznych wydarzeniach z poprzedniej części główni bohaterowie muszą zmierzyć się z konsekwencjami swoich czynów i próbują odbudować życie w świecie Nocnych Łowców. To jednak nie koniec zagrożeń. Tym razem na ich drodze staje bowiem mroczny kult, który chce uwolnić potężnego demona. Przyjaciele łączą więc siły, aby stawić czoła ponownie zagrażającym im siłom.

„Miasto niebiańskiego ognia”

W ostatniej części z cyklu „Dary Anioła” zagrożenie stwarza Jonathan Morgenstern, znany również jako Sebastian. Jego plany obejmują zdobycie Kielicha Anioła i wywołanie wojny między rasami nadprzyrodzonymi. Główna bohaterka i jej sojusznicy muszą sprostać nadciągającemu chaosowi i poświęcić się dla dobra świata Nocnych Łowców. Seria kończy się epickim i emocjonującym finałem, który przynosi odpowiedzi na wiele pytań i rozstrzyga losy ulubionych postaci.


„Dary Anioła” Cassandry Clare stanowi mieszankę fantasy, urban fantasy i paranormal romance, która wciąga czytelników od pierwszych stron. Zdecydowanie więc warto po nią sięgnąć, również na początku swojej przygody z tymi nurtami literackimi.

Komentarze

Polecam

instagram @dzieckiembadz

Copyright © Dzieckiem bądź