czwartek, 2 kwietnia 2020

Wielakanocne opowiadania - naklejki do druku/ Story stones


Ubóstwiam opowieści wymyślane przez maluchy, są takie śmieszne, prawdziwe i fantastyczne. Układanie historyjek obrazkowych niesie ze sobą mnóstwo zalet: podnosi poziom słownictwa, rozwija wyobraźnię, uczy analizy przyczynowo-skutkowej, ćwiczy pamięć. 


Świetną pomocą do tworzenia historyjek są story stones albo story cubes. Ja nadal zbieram się do zakupu oryginalnej gry, ale obrazki do zabawy łatwo zrobić samemu.


Na czym polega zabawa? 


Drukujemy obrazki, naklejamy na kostki do gry, nakrętki, czy też w wersji wielkanocnej, na mini pisanki ze styropianu albo skorupki jajek. Wszystko wrzucamy do woreczka. Dziecko losuje ustaloną przez nas liczbę obrazków, polecam minimum 5, żeby było z czego stworzyć opowiadanie. Następnie zaczyna się prawdziwa zabawa - dziecko tworzy opowieść, zawierającą wylosowane obrazki. 


Np. słońce - rodzice - burzowa chmura - kalosze - chłopiec idący ze święconką

W wielkanocną sobotę za oknem świeciło piękne słońce. Rodzice wysłali mnie ze święconką do kościoła. Kiedy już wychodziłam z domu, na niebie pojawiła się wielka burzowa chmura. Postanowiłam wrócić do domu po kalosze. Po drodze spotkałam kolegę, który również wybierał się do kościoła ze święconką. 


Podczas zabawy zachęcamy dziecko do opowiadania treści oraz do tworzenia jej w taki sposób, żeby widać było związki przyczynowo-skutkowe pomiędzy obrazkami. W wersji trudniejszej dziecko opowiada nie patrząc na obrazki, jedynie je zapamiętując, a w kolejnej odsłonie opowiadanie muszą powtórzyć współgrający. Dodatkowo można spróbować gry na czas.


Obrazki pobierzecie poniżej:
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję, że jesteś <3 Będzie mi bardzo miło, jeśli zostawisz po sobie ślad w postaci komentarza :)

To Cię zainteresuje: